Afera i kłopoty obornickiego posła

POWIAT OBORNICKI. W poprzednim numerze Gazety pisaliśmy o kłopotach z aferą hazardową wiceprzewodniczącego wielkopolskiej PO, posła i wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda. Nim minął tydzień mamy kolejną aferę stoczniową, w której wg prasy także przewija się jego nazwisko. 

Wybrany przez społeczeństwo Ziemi Obornickiej poseł Platformy stracił stanowisko w ministerstwie gospodarki, a teraz najwyraźniej traci też wpływy w wielkopolskich strukturach partii. Chcieliśmy z nim porozmawiać, lecz zawsze chętny do wywiadów, teraz zamilkł. Z Szejnfeldem nie rozmawiał też szef wielkopolskiej PO Waldy Dzikowski. Jest tajemnicą poliszynela, że obaj panowie nie pałają do siebie sympatią. Silne dotąd wpływy Szejnfelda zaczęły szybko słabnąć, a Dzikowskiego rosnąć. Ma to konkretne przełożenie na stanowiska w różnych ważnych urzędach. Człowiekiem Szejnfelda jest bez wątpienia szef Platformy powiatu obornickiego Jacek Koralewski. Z poparciem posła, Koralewski zajął wygodną synekurę w Poznaniu. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, Dzikowski ma zamiar zweryfikować i przetrzebić grupę Szejnfelda, zastępując jego ludzi swymi. Niewykluczone jest zatem, że prezesowskie stanowisko Koralewskiego niebawem zajmie ktoś inny. Sam zainteresowany musi już coś o tym wiedzieć, co potwierdzać mogła jego postawa i zbolała mina podczas ostatniej sesji rady powiatu, na którą wyjątkowo przybył.

Tymczasem do naszej redakcji Adam Szejnfeld przesłał oświadczenie, które wśród kalendarium ze spotkań i wyjaśnień, zawiera też następującą treść: mój udział w procesie legislacyjnym nad omawianą ustawą był jawny i przejrzysty oraz formalny, polegał bowiem wyłącznie na podpisywaniu oficjalnych stanowisk Ministra Gospodarki. Moje kontakty w tej sprawie prowadzone były tylko drogą pisemną. Z nikim w trakcie procesu legislacyjnego na temat omawianej ustawy nie rozmawiałem.  Poza udziałem w posiedzeniach Komitetu Rady Ministrów, nie brałem też osobistego udziału w żadnych innych spotkaniach nawet oficjalnych, jak np. posiedzenia Konferencji Uzgodnieniowej, czy Komisji Prawniczej, a tym bardziej w spotkaniach nieformalnych. Nic mi zresztą nie jest wiadome, by na ten temat jakieś nieformalne spotkania lub rozmowy się odbywały.

Wszelkie komentarze pozostawiamy naszym czytelnikom. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.