47 milionów złotych z Unii Europejskiej dla Obornik – to rekord w Wielkopolsce

POZNAŃ, OBORNIKI. Gmina Oborniki otrzyma 47 mln 300 tys. zł dofinansowania  z Unii Europejskiej. Będzie to 85% środków potrzebnych na realizację zadania, które nazwano  „Zapewnienie prawidłowego systemu odbioru ścieków na obszarze aglomeracji Oborniki”.

To największa pojedyncza dotacja udzielona do tej pory w Wielkopolsce przez Unię Europejską. Są to również największe w historii gminy środki pozyskane na rozwój Obornik.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę zbiorczej kanalizacji sanitarnej na terenie  Obornik, Kowanowa, Łukowa, Bogdanowa, Gołaszyna, Dąbrówki Leśnej, Słonaw, Nowołoskońca, Bąblińca i Rożnowa. Ścieki odprowadzane będą bezpośrednio lub za pośrednictwem istniejącej sieci kanalizacyjnej do oczyszczalni. Oczyszczalnia zostanie zmodernizowana i rozbudowana. Zostanie również zakupiony samochód techniczny niezbędny do eksploatacji i utrzymania sprawności całej sieci. 

Inwestycja ma zostać ukończona do 2012 roku.

W czwartek, 24 października podpisano stosowną umowę w Poznaniu. Dokumenty  sygnowali Przemysław Gonera, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Tomasz Augustyn, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągu i Kanalizacji w Obornikach, przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za realizację projektu. 

Bardzo dobrze oceniony przez Instytucję Wdrażającą Unii Europejskiej wniosek na dofinansowanie projektu, był przygotowywany w Urzędzie Miejskim oraz w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji przez ponad dwa lata. Obok perfekcyjnie przygotowanej aplikacji, podstawą przyznania pieniędzy był fakt, że realizacja inwestycji pozwoli na ukończenie rozbudowy sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Oborniki, a dzięki temu przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego poprzez redukcję stopnia zanieczyszczenia gleby, wód podziemnych oraz powierzchniowych.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.