Środa 20.30 –  nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Dwa kolejne przypadki z Wielkopolski, dzisiaj łącznie 15

Środa 20.30 – nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Dwa kolejne przypadki z Wielkopolski, dzisiaj łącznie 15

ZIEMIA OBORNICKA. O godzinie 20.30 nie ma stwierdzonego zakażenia w regionie. Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W Wielkopolsce są to starsza kobieta z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; oraz starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

W sumie liczba osób zakażonych to 1051, 14 osób zmarło.W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 59 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły. Dzisiaj liczba chorych w Wielkopolsce powiększyła się o 15 osób.

Dwa wieczorne nowe przypadki w Wielkopolsce to starsza kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W stanie dobrym leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,; oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Wrócił z zagranicy.

7 popołudniowych przypadków w Wielkopolsce to: nastolatek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, przebywa w domu; mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W dobrym stanie przebywa w domu; mężczyzna w starszym wieku z powiatu wągrowieckiego. Jest w dobrym stanie, przebywa w domu; kobieta w starszym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jej stan jest dobry, przebywa w domu; kobieta w starszym wieku z powiatu kaliskiego, jej stan jest dobry; mężczyzna w starszym wieku z powiatu kaliskiego w dobrym stanie; kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego, przebywa aktualnie w domu w stanie dobrym.

Poranne zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych, to mężczyzna w średnim wieku z powiatu konińskiego (w stanie dobrym, leży w szpitalu zakaźnym w Koninie), mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego (w stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu), mężczyzna w średnim wieku z powiatu kościańskiego (jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu, wrócił niedawno z zagranicy) oraz młody mężczyzna z powiatu kościańskiego (jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu, wrócił z zagranicy).

Podobne artykuły