27-latka straciła 130 tysięcy złotych

27-latka straciła 130 tysięcy złotych

GMINA OBORNIKI. Do komendy policji w Obornikach zgłosiła się 27-letnia kobieta, która poinformowała, że w wyniku oszustwa straciła 130 tysięcy złotych.

Oborniczanka znalazła stronę internetową jednej z firm, która zajmowała się wirtualną giełdą w postaci kryptowalut/bitcoin. Kobieta miała pewne oszczędności i postanowiła je szybko pomnożyć. Oferta internetowa obiecywała kolosalne zyski. Założyła więc bezkrytycznie konto na znalezionej stronie. Po paru minutach do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy, który zaproponował jej pomoc w inwestycji w kryptowaluty – relacjonuje Izabela Leśnik, oficer prasowy policji w Obornikach.

Oszuści zdobyli zaufanie kobiety dzięki wielkiej pewności siebie i odpowiedniego słownictwa. Krok po kroku instruowali ją co ma robić, mamiąc cały czas nadchodzącym bogactwem. Kobieta zafascynowana fachowością swych instruktorów wykonała kilka transakcji, które w jej przekonaniu były zakupem bitcoinów. Tym sposobem straciła swe oszczędności, całe 130 tysięcy.

To już kolejne oszustwo, do którego doszło na terenie powiatu obornickiego. Poprzednie opiewały na podobne kwoty. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

– Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili. To może być oszustwo – informuje st. sierż. Izabela Leśnik.

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Polecają też, by osoby, które zamierzają w ten sposób inwestować swoje pieniądze wszystko dokładnie sprawdzały, między innymi w serwisie uwazajnakryptowaluty.pl, prowadzonym przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Komisją Nadzoru Finansowego.

Nie ma na świecie szybkich i darmowych zysków, są za to sprytni oszuści i szybkie straty.

Podobne artykuły