21-letni Rafał powiesił się w Kowanówku

KOWANÓWKO. Wczesnym przedpołudniem, w poniedziałek 26 października, mieszkaniec Kowanówka Marcin K. znalazł w lesie zwłoki swego młodszego o cztery lata brata, 21-letniego Rafała. Nie ulegało wątpliwości, że zmarł on śmiercią samobójczą. 

Zanim doszło do kroku tak ostatecznego, Rafał K. prowadził normalny tryb życia. Miał od lat miłą dziewczynę, był młodzieńcem spokojnym i pogodnym. Zawsze otoczonym gronem przyjaciół. Nie posiadał zgubnych nałogów, nie miał też problemów finansowych i przestrzegał prawa. Pomimo wielu krążących plotek, już pewnie nigdy nie dowiemy się, co go skłoniło do samobójstwa. 

Rankiem fatalnego dnia wstał pierwszy i poszedł do kuchni. Tam, przy pomocy noża, usiłował sobie podciąć żyły.  Po pewnym czasie zrezygnował. Wyszedł z domu i zabrawszy z podwórza wąż ogrodowy, poszedł z nim do lasu w kierunku kładki na Wełnie. Tam zarzucił wąż na drzewo i sporządził pętlę. 

Gdy wstali jego brat i matka, weszli do kuchni. Tknęło ich najgorsze przeświadczenie. Wiedzieli, że Rafał był wieczorem w wyraźnej depresji. Liczne ślady krwi w kuchni kazały im rozpocząć poszukiwania. Pomagali sąsiedzi. 

Dochodziła godzina 9:00, gdy jako pierwszy znalazł go brat Marcin, który najlepiej znał ścieżki Rafała. Ten ostatni wisiał na wężu ogrodowym przywiązanym do gałęzi drzewa obok kładki. 

Marcin uniósł ciało rozpaczliwie, w nadziei, iż brat jeszcze żyje. Niestety, było już za późno. Szczególnie dotkliwie przeżyła śmierć syna jego matka, która kilka lat temu pochowała męża. 

W przypadku śmierci jej syna prokurator nie stwierdził udziału osób trzecich. Komenda powiatowa policji w Obornikach prowadzi postępowanie wyjaśniające. 

Już dziś wiadomo, że odszedł sympatyczny i wartościowy młody człowiek. Zabrał do grobu wielki strach przed dalszym życiem.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.