Zamiast randki, kradzież

GMINA POŁAJEWO. Mieszkaniec gminy Połajewo zgłosił policji kradzież. Tak tłumaczył, że za przestępstwem stoi kobieta, którą poznał na portalu społecznościowym.
Umówił się z nią na spotkanie towarzyskie w wynajętym mieszkaniu na terenie Czarnkowa. W pewnym momencie kobieta wykorzystała chwilową nieobecność mężczyzny i z kieszeni kurtki zabrała mu portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 800 złotych oraz na domiar złego także telefon komórkowy. Pokrzywdzony oszacował straty na 1000 złotych.
Na podstawie podanych okoliczności oraz rysopisu kobiety policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane personalne sprawczyni. Okazała się nią 48-letnia mieszkanka Czarnkowa. Na portalu społecznościowym podejrzana posługiwała się fałszywym imieniem i nazwiskiem. Została natychmiast zatrzymana i przewieziona do komendy. Policjanci odzyskali skradzione przez nią dokumenty, telefon oraz pieniądze i przekazali pokrzywdzonemu.
48-latka będzie wyjaśniać w sądzie również szczegóły kradzieży laptopa wartego około 1800 złotych. Jak ustalili mundurowi kobieta ukradła komputer swojemu sąsiadowi i sprzedała go w lombardzie. Aktualnie trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia. Złodziejce grozi kara więzienia nawet do pięciu lat.

Podobne artykuły