Jazda po pijaku i kolizja

Jazda po pijaku i kolizja

OBORNIKI, BOGDANOWO. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ostatnich dniach pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę i spowodowali kolizję drogową. Ich niechlubne wyniki wskazane przez alkomat to niespełna 2,8 promila i 1,8 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu oborniccy policjanci dwukrotnie interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę. Na szczęście obyło się bez ofiar.
W poniedziałek ok. godz. 15.30 w Obornikach na ul. Szpitalnej doszło do kolizji drogowej z udziałem 3 pojazdów. Policjanci ustalili, że 44-letnia mieszkanka powiatu obornickiego podczas jazdy ul. Szpitalną osobowym Fordem uderzyła w dwa zaparkowane samochody. W trakcie czynności kierująca poddana została badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik to niespełna 2,8 promila. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowano na parking strzeżony.
Następnego dnia o tej samej godzinie w Bogdanowie doszło do kolizji drogowej dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci obornickiej drogówki 57-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego kierując Audi nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu marki Peugeot. Uczestników kolizji sprawdzono pod kątem trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że sprawca zdarzenia ma ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Nieodpowiedzialnym kierowcom za swoje czyny grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Podobne artykuły