Wielki bal w krainie lodu

Wielki bal w krainie lodu

PARKOWO. Doroczny bal zimowy organizowany dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w gościnnych murach parkowskiej szkoły jest ważnym wydarzeniem, którego wagi nie da się w żaden sposób przecenić. Jej miarą są radosne oczy i uśmiechy dzieci, tak młodszych jak i starszych, którym natura zgotowała los odmienny od tego, jaki by mieć chcieli.
Tegoroczny bal zimowy odbywał się pod egidą i patronatem burmistrza Romana Szuberskiego z motywami filmu „Krainy lodu”. Sala została perfekcyjnie i fantastycznie udekorowana wedle pomysłu i praca Marzeny Działo, znanej z wyjątkowych talentów plastycznych. Warto o tym choć wspomnieć, bo zachwytom przybyłych, zwłaszcza najmłodszych, nie było końca.
Wśród gości, tych starszych, nie zabrakło samorządowców. Przybyły dobre duchy tego balu – radne Katarzyna Erenc-Szpek i Agata Pasternak. Wśród gości, a każdy z plakietką imienną na piersi, zasiadła przewodnicząca Renata Tomaszewska, wójt Henryk Szrama, przewodniczący rady miejskiej Rogoźna Łukasz Zaranek wraz z radnymi Bartoszem Perlicjanem i Jarosławem Łatką. Było liczne grono sołtysów, dyrektor przedszkola w Parkowie, a starosta obornicki Waldemar Cyranek przybył z synem Kevinem i wspaniałym tortem. Prócz nich przybyło też wiele innych osób, nie mniej życzliwych niepełnosprawnym dzieciom jak wymienieni. O ład i porządek na parkingu zadbali służący chętnie wszelką pomocą druhowie z parkowskiej OSP, a sala szkoły bardzo szybko zapełniła się dziećmi, młodzieżą i ich opiekunami.
Jako pierwszy dał wspaniały koncert zespół Lecha Farona „Tacy Sami”, którzy wraz z nim zaśpiewali znane szlagiery światowe, a uczestniczki i uczestnicy balu słuchali, tańczyli, śpiewali refreny znakomicie się bawiąc. Bal nie kończył się tylko na tańcach, choć te przeważały, bo atrakcji było wiele. Wśród nich ogromne wrażenie zrobiła animatorka wiodąca balowiczów przez krainę lodu.

Podobne artykuły