Śmierć 62-letniej rowerzystki

Śmierć 62-letniej rowerzystki

POŁAJEWO. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 18:22 na trasie Połajewo – Krosinek. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen zderzył się podczas wyprzedzania z rowerzystką. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń, poniosła śmierć na miejscu.
Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że 36-letni mieszkaniec gminy Połajewo, kierując Volkswagenem uderzył podczas wyprzedzania w jadącą rowerem 62-letnią kobietę, mieszkankę gminy Połajewo.
Kobieta nie miała żadnych szans, impet uderzenia był tak wielki, że na skutek odniesionych a rozległych obrażeń, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca Volkswagena był trzeźwy, zatrzymano mu jednak prawo jazdy i pobrano od niego krew do badań.
W ciągu najbliższych kilku dni funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy pod nadzorem trzcianeckiej prokuratury, będą analizować zebrany na miejscu zdarzeń materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tego wypadku – poinformowała Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej policji.

Podobne artykuły