Zatrzymani z narkotykami

Zatrzymani z narkotykami

OBORNIKI. W minioną niedzielę dochodziła już północ, gdy funkcjonariusze z obornickiej policji podczas standardowego patrolu zauważyli na jednej z obornickich ulic pojazd, który na widok ich radiowozu zaczął wyraźnie przyspieszać. Postanowili sprawdzić, czy jadący Fiatem Palio nie mają czegoś czasem na sumieniu.
Policjanci ruszyli za pojazdem i już po chwili udało się go zatrzymać. Fiatem kierował 31-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. W samochodzie był też pasażer, mieszkaniec powiatu obornickiego. W trakcie sprawdzania auta, w plecaku kierującego pojazdem znaleziono metalową puszkę, w której znajdowały się woreczki strunowe i reklamówka z zawartością amfetaminy o łącznej wadze ponad 160 gram netto oraz jedna tabletka extazy. U pasażera policjanci znaleźli także woreczek strunowy z zawartością amfetaminy.
Tak już zupełnie przy okazji okazało się, że kierowca Fiata nie posiadał prawa jazdy, a jego samochód nie miał aktualnego przeglądu technicznego.
W tej sytuacji 31-letni kierowca i jego 31-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności, a kierującego czekają też konsekwencje za jazdę bez uprawnień i braku przeglądu.

Podobne artykuły