Dwie sale, mnóstwo ludzi i pełne puszki WOŚP

Dwie sale, mnóstwo ludzi i pełne puszki WOŚP

ROGOŹNO. Rozpoczęcie wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rogoźnie już z daleka oznajmiała stojąca przez budynkiem RCK łódka z rozwiniętym żaglem, będąca tegorocznym symbolem Orkiestry. Nieco wcześniej w murach Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego odbył się III Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Sztabu WOŚP. W kategoria kl. IV – VI Szkół Podstawowych I miejsce zdobyła drużyna SP LPFA Rogoźno, II był RKS Wełna Młodziki, a III SP 3 Rogoźno.
W kategorii open zwyciężył zespół RKS Wełna Team, II był Hooligans, III RKS Wełna Wiecznie Młodzi, a IV Nog-Bud.
Sam niedzielny finał odbył się w gościnnych progach RCK, ale wcześniej warto poinformować, że dotychczasowa wspaniała i pełna energii szefowa sztabu WOŚP Katarzyna Erenc-Szpek oddała w tym roku pałeczkę koleżance Malwinie.
Chętnych do odwiedzin RCK w niedzielę nie brakowało, a wszystkich gościła sala wielka i mniejsza zwana salą „Gwoździową”. Gdy na jednej sali odbywały się licytacje, to na drugiej występy, a na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak: eRCeK Band, Lemonki, Yunger, Princess, tańczył Pa –Mar- Sze, wystąpił CKM Voice+ oraz Zumba Kids Monika. Był Błażej Drap, na deser na scenie stanął i zaśpiewał w towarzystwie maluchów sam Bartek Tecław. Prócz popisu scenicznego pan Bartek ufundował absolutny HIT, jakim był bon na trzydziestominutowy koncert w jego wykonaniu, który może się odbyć na terenie Obornik lub w promieniu 30 km od tej miejscowości.
Można było wylicytować także wspaniałe meble podarowane przez firmę Sofa Styl Meble czy wspaniałe torty wypieczone przez Martę Ryżek-Kalkowską. Były gadżety duże i małe. Ryszard Dworzański wspierany przez pannę Annę proponował: myszkę komputerową, serwetki ręcznie wykonane na szydełku przez Małgorzatę Rozmarynowicz, vouchery na pizzę do Kociaka warte 50 złotych, ufundowany przez szkołę jazdy niezbędnik kierowcy. Były też przepiękne kompleciki biżuterii wykonane własnoręcznie przez Justynę Szramską, czy równie piękny zestaw poduszek i dwa zestawy ręczników od Studio Krawieckie Agnestina.
Na kolekcjonerów czekała maszyna do pisania firmy Łucznik z podręcznikiem do nauki pisania na metodą bezwzrokową, dziesięciopalcową przekazana Orkiestrze przez Barbarę Nowicką.
Licytowano talon na dowolny tatuaż o rozmiarach 6 x 6 cm w studio Gronkowska Tattoo. Dla prawdziwych twardzieli GROT Rogoźno przekazało na licytację aż 5 bonów o wartości 50 zł każdy na strzelanie z broni krótkiej kaliber 9 mm, do wyboru CEZET, GLOCK LUB XDM, z karabinu AK-47, wszystko oczywiście pod opieką instruktora i wiele, wiele innych.
Szło im tak dobrze, że najpierw skończyły się koszulki, a potem i kubki z logiem WOŚP.
Dla dzieci przygotowano zestaw materacy do swobodnego skakania. Piotr Prus z DWV-GROUP wraz z bratem przez cały dzień szkolili chętnych z udzielania pierwszej pomocy i była to cenna inicjatywa, której w żaden sposób nie da się przecenić. Na co dzień zajmują się szkoleniami służb mundurowych i innych instytucji potrzebujących merytorycznego wsparcia w trakcie przygotowania do służby i pracy, a w dzień finału uczyli dzieci i starszych jak zachować się w nagłych przypadkach.
Atmosfera finału był emocjonująca i bardzo klimatyczna, a hojność rogoźnian ogromna.
Wszystko to uwieńczyło światełko do nieba zorganizowane dla bezpieczeństwa w pobliży amfiteatru.

Podobne artykuły