Grażyna Foetke wolontariuszem roku 2019

GMINA RYCZYWÓŁ. W sali Ziemi na MTP w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala „Barwy Wolontariatu 2019”. Do udziału w konkursie wolontariuszy mogły zgłosić wszelkie wielkopolskie organizacje pozarządowe i instytucje. W tegorocznej edycji przyznano nagrody w pięciu kategoriach: Wolontariusz roku, Wolontariat rodzinny, Wolontariat szkolny, Wolontariat senioralny i Organizacja/instytucja przyjazna wolontariuszom.
Miło nam donieść, że w kategorii Wolontariusz Roku zwycięzcą została mieszkanka gminy Ryczywół, Grażyna Foedke. Nagroda ta jest zwieńczeniem jej wieloletniej pracy społecznej na rzecz społeczności lokalnej.
Pani Grażyna prowadzi od roku 1988 wraz z mężem gospodarstwo rolne, a zamieszkuje w Łaszczewcu. Jest od lat działaczem społecznym, szczególnie w sołectwie Ludomy. W latach 2011 do 2018 zasiadała w ludomskiej radzie sołeckiej. Od roku 2014 pełni funkcję wiceprezesa LGD Kraina Trzech Rzek. Z jej inicjatywy odrestaurowano park dworski w Ludomach, powstała tam ścieżka dydaktyczna. Zdobywczyni wielu wyróżnień i grantów. Organizatorka i realizatorka. Liczbą jej aktywności można by obdzielić całą gminę. Do gratulacji dołącza się także nasza redakcja.

Podobne artykuły