Starosta Zofia Kotecka nagrodzona oklaskami za budżet na rok przyszły

Starosta Zofia Kotecka nagrodzona oklaskami za budżet na rok przyszły

POWIAT OBORNIKI. Od lat był problem spięcia powiatowego budżetu tak, by wystarczyło na utrzymanie i zostało „coś” jeszcze na inwestycje.
Kończący swą pracę poprzedni starosta zaciągnął 10 milionowy kredyt, aby ratować rozpadające się drogi, resztę topiąc zwyczajowo w niekończącej się rozbudowie szpitala.
Gdy zarząd powiatu objęła Zofia Kotecka, przyszło jej po raz pierwszy przygotować autorski plan rozdysponowania budżetu przy rosnących wciąż kosztach utrzymania tego, co już powstało.
Starosta Zofia Kotecka tak przez miniony rok wydawała pieniądze, że udało się jej „zaoszczędzić” całkiem okrągłą sumkę, dowodząc w ten sposób, że doskonale radzi sobie z finansami.
Radni opozycyjnego klubu PiS zauważyli, że w wolnych środkach został ponad milion złotych, który się przyda na rok przyszły. Zbigniew Nowak ogłosił: Za olbrzymi sukces uznajemy ponad 17 milionów na inwestycje, a kolejnym wielkim sukcesem jest ponad 10 mln pozyskanych z zewnątrz.
Radnych martwił jedynie brak proponowanych przez ich klub „500 +” dla nauczycieli za wychowawstwo.
Skarbnik Joanna Konieczna podczas ostatniej sesji rady powiatu wysłuchała wiele pochwał ze strony radnych ekipy rządzącej, ale także i od niezrzeszonych: Piotra Desperaka i Michała Bogacza.
Uchwała budżetowa na rok 2020 została nie tylko przyjęta jednogłośnie, ale po jej przyjęciu władze powiatu usłyszały gromkie brawa od wszystkich radnych z koalicji i opozycji.
Był to bodaj pierwszy przypadek w historii obornickiego samorządu, by w sali sesyjnej starostwa rozległy się brawa na część starosty.
Zofia Kotecka podziękowała, wskazała na swych współpracowników, jako autorów sukcesu, a na koniec oświadczyła: Budżet naszego powiatu należy, wraz z budżetem powiatu złotowskiego, do najuboższych w całym województwie. To, że tak wiele udaje się z niego sfinansować jest niewątpliwym sukcesem. Podziękowała też za oklaski, będące dowodem pełnego uznania dla jej zarządu.

Podobne artykuły