Dali w ramach kampanii wyborczej, teraz wypada oddać

Dali w ramach kampanii wyborczej, teraz wypada oddać

GMINA RYCZYWÓŁ. Czas kampanii wyborczej to czas obietnic i hojności. Jak dobrze wielu pamięta Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały po pięć tysięcy złotych na niezbędne zakupy. Jednak rząd nie dał tych pieniędzy z krajowego budżetu, ale ze środków Państwowej Straży Pożarnej przeznaczonych tam na bieżące wydatki. W OSP te pięć tysięcy wiele nie załatwi, natomiast PSP trudno bez całej puli związać koniec z końcem, dlatego zwracają się do druhów ochotników, by im teraz podarowane pieniądze oddali. Na apel odpowiedział radny Roman Trzęsimiech: Rząd zabrał pieniądze z jednostek PSP, te nie mogą działać i trzeba im pieniądze zwrócić.
Podobnego zdania był wójt gminy Ryczywół Henryk Szrama. – Pieniądze dane naszym strażakom w czasie kampanii wyborczej w kwotach po 5 tys. złotych, jak się okazało pochodziły z bieżących wydatków PSP. To uszczupliło ich budżet. Państwowa straż i tak cienko przędzie, brak im pieniędzy na codzienne wydatki, do tego popsuł im się samochód. Straż państwowa poprosiła cichutko, by im gminy przekazane pieniądze teraz po wyborach oddały.
Radni z gminy Ryczywół postanowili oddać kilkanaście tysięcy państwowym strażakom, by mieli na wypłaty, sikawki, nowe buty i co to tam jeszcze potrzeba.

Podobne artykuły