Lekarze na wagę złota

Lekarze na wagę złota

OBORNIKI. Po naszym artykule na temat zarobków w obornickim szpitalu zadzwoniło do redakcji kilka osób pytając czy pisząc o zarobkach w wysokości 45 tysięcy miesięcznie nie popełniliśmy czasem błędu.
Otóż nie, owe 45 tysięcy jest faktem, ale na tle innych wielkopolskich szpitali to zdecydowanie niewielka pensja lekarska. W szpitalu wojewódzkim, zadłużonym wielokrotnie bardziej niż obornicki jeden z kardiologów pobiera miesięcznie 62,5 tysiąca złotych, inny lekarz w szpitalu w Kaliszu zarobił w tym roku prawie 600 tys. Szpitale toną w długach, ale lekarzom musza płacić, bo bez nich szpital staje się tylko kosztownym w utrzymaniu budynkiem.
Dla niektórych lekarskie płace są może i oburzające, ale na wysokie wynagrodzenia lekarzy składa się wiele czynników, w tym to, że jest ich zwyczajnie za mało i pracują znacznie więcej niż 40 godzin tygodniowo.
Rogozińskim radnym, pytającym o lekarskie wakaty w obornickiej lecznicy oraz o wysokie pobory lekarzy, przewodnicząca rady powiatu Renata Tomaszewska odparła: Lekarze są obecnie na wagę złota i trzeba ich traktować jak złoto i złotem płacić.

Podobne artykuły