Opatrunek na ratunek

Opatrunek na ratunek

ROGOŹNO. Odpowiadając na akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania – Opatrunek na Ratunek – w miesiącu październiku i listopadzie w szkołach, przedszkolach, aptekach zbierano materiały opatrunkowe i sprzęt medyczny (bandaże, gazę, plastry, igły i strzykawki, rękawiczki), pomagając w ten sposób mieszkańcom Afryki i misjonarzom tam pracującym. Do Akcji włączyli się w Rogoźnie: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich, Przedszkole nr 1 „Kubuś Puchatek”, Przedszkole nr 2 „Bajkowy Świat”, Apteka „Słoneczna” Pl. Powstańców Wielkopolskich, Apteka „Św. Wita” ul. W. Polskiego.
Hojność mieszkańców Rogoźna przerosła oczekiwania Akcji. Zebrane materiały i sprzęt medyczny zostały przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” ul. Junikowska 48 w Poznaniu.
Helena Musiał, koordynator akcji, za okazane serce i dobro dla potrzebujących serdecznie dziękuje za naszym pośrednictwem dzieciom i rodzicom, dyrektorom, nauczycielom szkoły i przedszkoli, kierownictwu aptek, personelowi i klientom.

Podobne artykuły