Mickiewiczowie na ziemi obornickiej

OBJEZIERZE. Grudzień to czas szczególnie związany z Adamem Mickiewiczem. Poeta, urodzony w wigilię Bożego Narodzenia, spędził swoje 33 urodziny na ziemi obornickiej, w gościnnych progach państwa Grabowskich. Nie jest więc przypadkiem, że data wystawienia spektaklu opartego na motywach twórczości Mickiewicza przypadła właśnie na ten miesiąc.
W Domu Kultury w Objezierzu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Mickiewicza z Rożnowa zaprezentowali sztukę „Przyjaciele”. Na przedstawienie przybyli licznie ich rówieśnicy z SP im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Objezierzu. Dla młodych aktorów (z klas od III do VII) był to debiut na tak dużej scenie. Z pewnością nie jest łatwo wystąpić przed pełną salą, ale artyści znakomicie zapanowali nad tremą i zaprezentowali ciekawą adaptację wybranych utworów wieszcza. Sztukę wyreżyserowała Anita Bugaj, a choreografię ułożyła Barbara Zaranek. „Przyjaciół” będzie można jeszcze zobaczyć 19 stycznia 2020 r. o godz. 15.00 w DK w Objezierzu. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
Spektakl jest elementem projektu „Bracia Mickiewiczowie na ziemi obornickiej”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podobne artykuły