Trzynastka jak nowa

Trzynastka jak nowa

OBORNIKI. Blok przy dawnym wysypisku śmieci przy ulicy Łukowskiej, noszący nr 13, był przez dekady synonimem niechlubnej peerelowskiej spuścizny.
Jego mieszkańcy dostali co prawda mieszkania, ale obok śmietniska i w budynku o marnej kondycji, z dymiącymi piecami, nieszczelną stolarką, cieknącym dachem i bez ocieplania.
Zmienił się ustrój, zmienili się lokatorzy. Zamieszkało tam wielu kłopotliwych dla gminy lokatorów spychanych na margines. Ten czas należy już do przeszłości.
Nowi lokatorzy wykupili częściowo swoje mieszkania, przyjmując 80% całego budynku i tworząc tam własną wspólnotę. Potem rozpoczął się remont. Wymieniono poszycie dachu. Wybudowana została nowoczesna bezemisyjna kotłownia opalana gazem. Budynek poddano termoizolacji. Zadbano o nowe bramki i elegancką elewację. Dziś budynek przy Łukowskiej 13, dla wjeżdżających od Murowanej Gośliny, jest już chlubną wizytówką miasta.
Gmina pokryła 20% kosztu remontu i będzie namawiać resztę lokatorów do wykupu mieszkań w pięknie odnowionym bloku, by wszyscy stali się jego właścicielami.

Podobne artykuły