Dominika Szymańska w finale konkursu wiedzy olimpijskiej

PARKOWO. Co cztery lata, przed kolejnymi igrzyskami olimpijskimi, organizowany jest ogólnopolski konkurs wiedzy olimpijskiej. Na rok przed igrzyskami w Tokio Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919–2019” zorganizował Podlaski Kurator Oświaty we współpracy z prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, marszałkiem województwa podlaskiego, prezydentami Białegostoku i Suwałk, prezesem Podlaskiej Rady Olimpijskiej oraz dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Wśród celów konkursu jest przede wszystkim uczczenie jubileuszu 100 lat działania Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu. Eliminacje krajowe odbyły się 24 października.
W pierwszym internetowym etapie konkursu wzięły udział reprezentacje szkół składające się z maksymalnie 10 uczniów z danej szkoły, a liczył się wynik czterech najlepszych. Szkołę Podstawową w Parkowie reprezentowała piątka z Klubu Olimpijczyka, która zaprezentowała się znakomicie, wygrywając klasyfikację drużynową szkół w Wielkopolsce. Zdobyli 36 pkt. i wyprzedzili Szkołę Podstawową nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu, Szkołę Podstawową nr 38 w Poznaniu i Szkołę Podstawową nr 1 w Nowym Tomyślu. Indywidualnie w województwie zwyciężyła Dominika Szymańska. Katarzyna Szmania zajęła szóste miejsce, a zwycięski zespół reprezentowali także Daria Olech i Kacper Kęsy.

Podobne artykuły