Od listopada na ulicach Obornik nowe autobusy

Od listopada na ulicach Obornik nowe autobusy

GMINA OBORNIKI. Kończy się okres przejściowy realizowania gminnych przewozów pasażerskich przez firmę Arriva Bus Transport Polska z siedzibą w Toruniu, która funkcjonuje w gminie Oborniki od 29 lipca.
Od listopada dotychczasowy tabor zostanie uzupełniony o pojazdy niskopodłogowe SOR, czeskiego producenta autobusów z miejscowości Libchavy, leżącej w pobliżu Uścia nad Orlicą. Firma Arriva zastąpiła firmę Warbus S.A., która latem z dnia na dzień ogłosiła upadłość i nie wyjechała na trasy, stawiając w ten sposób obornicki samorząd w bardzo trudnej sytuacji, a mieszkańcy bez wcześniejszych zapowiedzi stracili możliwość korzystania z transportu.
Nowy przewoźnik, zgodnie z umową z Gminą Oborniki, zobowiązał się do wdrożenia po okresie przejściowym nowoczesnego taboru, zastępując sprowadzone w trybie awaryjnym pojazdy, które niestety wykazywały się dużą awaryjnością. Awarie nie były niestety jedyną bolączką obornickiej komunikacji. Autobusy trzymały się rozkładów jazdy, ale jak mały być punktualne przy koszmarnych korkach w całym mieście? Inna sprawa to kierowcy. Ich brak powodował poczucie bezkarności.
Jak przyznał wiceburmistrz Piotr Woszczyk: bywało tak, że kierowca nie zgodził się jechać przez Bogdanowo Huby i nie miało nań żadnego wpływu moje polecenie. Rozmawiam i o tym z zarządem Arrivy. Przypomniałem im o bliskiej dacie końca okresu przejściowego. Ten trwał do 30 października i od tego dnia spółka musi się podporządkować zapisom w zawartej umowie.
Od nowego miesiąca na naszych ulicach będą pojawiać się tylko wspomniane pojazdy SOR i już jeżdżące od niedawna autobusy Van Hool. To powinno znacznie poprawić jakość świadczonych naszym mieszkańcom usług przewozowych.

Podobne artykuły