GLADIATOR- nowa nadzieja obornickiej piłki ręcznej kobiet

GLADIATOR- nowa nadzieja obornickiej piłki ręcznej kobiet

ROŻNOWO. Jak już informowaliśmy, 23 sierpnia władze Sparty Oborniki ogłosiły decyzję o rozwiązaniu sekcji piłki ręcznej seniorek. Sport nie znosi jednak próżni, więc już we wrześniu, na terenie Obornik, została powołana do życia Akademia Piłki Ręcznej (APR) Gladiator. Stąd pomysł, żeby APR Gladiator wyspecjalizował się w propagowaniu piłki ręcznej wśród dziewcząt. Przedsięwzięcie wydaje się trudne, aczkolwiek nie niemożliwe. W Gladiatorze znajdzie się miejsce dla każdej dziewczynki i dziewczyny chcącej spróbować swoich sił w bliskim sercom oborniczan sporcie, jakim jest piłka ręczna.
Jesteśmy przekonani, że w naszych zawodniczkach drzemią niespożytkowane dotąd pokłady pasji, talentu i serca do szczypiorniaka. Wierzymy, że dzięki warunkom, które im stworzymy, będą mogły rozwinąć swoje skrzydła pod okiem najlepiej wykfalifikowanych trenerów w kierunku kształcenia piłkarek ręcznych – stwierdziła prezes zarządu Gladiatora Magdalena Roszkiewicz.
Klub szczyci się kadrą trenerską, która to do tej pory odpowiedzialna była za sukcesy kobiet i dziewcząt z Obornik. Te najważniejsze role w Gladiatorze przypadły trenerom: Urszuli Filodzie, Karolinie Szczęsnej oraz Michałowi Pietrzakowi. Osoby te od zawsze związane są z obornicką piłką ręczną, a w szczególności z sekcją damską.
W klubie działają również: Magdalena Lubbe, Sandra Niedzielska oraz Miłosz Kołodziej. Wiadomo już, że klub planuje rozszerzenie członkostwa o osoby silnie wspierające jego działanie i pracujące na jego rzecz.
Nabór do zespołu trwa ciągle. Chętne dziewczęta z roczników 2008, 09, 10 i 11 proszone są o kontakt z Gladiatorem, osobisty lub przez Facebook.
Jak potoczą się losy nowego klubu będziemy obserwować i na bieżąco zamierzamy informować o jego sytuacji. Tymczasem w imieniu zarządu przekazujemy zaproszenie naszym czytelnikom na pierwszy mecz. Mecz o tyle wyjątkowy, że po raz ostatni na parkiecie obornickiej hali OCS przy ulicy Obrzyckiej zaprezentują się seniorki – piłkarki ręczne z Obornik. Będzie można również pokibicować młodym Gladiatorkom.

Podobne artykuły