Kłopoty łowców sensacji

Kłopoty łowców sensacji

STOBNICA. Inwestycja realizowana w podstobnickich lasach wciąż budzi spore zainteresowanie różnej maści „badaczy”, którzy dokonują tam bajecznych „odkryć”.
Obiekt niedawno odwiedzili twórcy youtubowego kanału „Śladami PRL”, by za pomocą drona z kamerką dokonać penetracji terenu, jak i samego obiektu. Mogli go z równym skutkiem odwiedzić także „poszukiwacze starożytności” czy „badacze wieków średnich”, bo zamek nie ma nic wspólnego z żadnym z wymienianych okresów historii Polski.
Precyzję badaczy określa też stwierdzenie, że jest to „sekretny zamek Kulczyka”, choć od samego początku budowy zamku wiadomo, że rodzina Kulczyków nie ma z tą inwestycją nic wspólnego. Jedynym inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania, która należy do Dymitra i Tymoteusza Nowaków. To synowie Pawła Nowaka, jednego z założycieli marki odzieżowej Solar.
Zamek ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz mają się w nim znaleźć mieszkania.
Budowa trwa, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu protestuje, ale żadnych ruchów nie wykonał, za to starosta obornicki nie znalazła żadnych powodów, by inwestycję zatrzymać.
Jak dotąd wynikiem kontroli różnych funkcjonariuszy z trzema literakami na legitymacjach oraz paru urzędów jest stwierdzenie, że wykonawca inwestycji rozłożył materiały budowlane na terenie większym niż powinien. Powiatowy Inspektor Budowlany zobowiązał go do uprzątnięcia placu budowy zaraz po zakończeniu prac przy inwestycji.
Twórcy kanału „Śladami PRL” są ze swego dzieła dumni, a do naszej redakcji dotarła tymczasem informacja, że mają też pewien kłopot. Eksploratorów potraktowano jak „włamywaczy”, obiekt jest nowy i nie ma w nim artefaktów sprzed 1956 roku, więc „odwiedzający” zostali zatrzymani przez ochronę obiektu i przekazani policji.
Na dziś mają status włamywaczy i złodziei budowlanych, co z pewnością miłe nie jest.
Na koniec warto przytoczyć komentarz jednego z mieszkańców Stobnicy. Nich o nas mówią i piszą ile tylko zechcą, byleby nam nazwy wsi nie przekręcali.

Podobne artykuły