Groźny wypadek w Pruściach

Groźny wypadek w Pruściach

PRUŚCE. W poniedziałek około godziny 9:40 na drodze wojewódzkiej nr 241 w Pruścach doszło do poważnego. Według wstępnych ustaleń policji wynika, iż 39-letni kierowca pojazdu marki Ford Mondeo, jadąc w kierunku Rogoźna, nie dostosował prędkości na łuku do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący swoim pasem ruchu pojazd osobowy marki Renault Kangoo, który jechał w kierunku Wągrowca.
Uderzenie było tak silne, że uderzony pojazd przemieścił się na brzeg drogi i wpadł do rowu. W wyniku wypadku kierujący Fordem oraz 29-letni kierowca samochodu marki Renault oraz jego pasażer trafili do szpitala.
Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę wypadku może czekać kara za niefrasobliwą jazdę po tym, co uda się ustalić w ramach badania przyczyny i okoliczności zdarzenia.
A swoją drogą, trudno już zliczyć do ilu wypadków i zdarzeń drogowych doszło ostatnio pomiędzy Rogoźnem a Wągrowcem, a zwłaszcza pomiędzy Pruścami i przedmieściem Rogoźna. Może już pora na większą ostrożność?

Podobne artykuły