Wymuszenie z nożem w ręce

Wymuszenie z nożem w ręce

ROGOŹNO. Rogozińscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o rozbój, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie do określonego zachowania. Mężczyzna napadł na 16-latka z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zabierając mu 20 zł. i 3 papierosy.
Rogozińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że 5 września pewien młody mężczyzna podszedł do 16-latka, a następnie grożąc mu pozbawieniem życia zażądał od niego, aby ten opuścił teren promenady przy jeziorze Rogoźno. 16 latek usłuchał i odszedł. Wrócił dnia następnego i znów spotkał starszego od siebie młodzieńca, który ponownie pod groźbą śmierci (pokazał mu pokaźny nóż) zażądał od 16 latka, by ten oddał mu swój telefon komórkowy. Napadnięty powiedział, że nie ma przy sobie telefonu, więc nie może mu go oddać. Wówczas napastnik sprawdził kieszenie nieletniego i zabrał mu w zamian 20 zł. i trzy papierosy.
Tego było mu jednak mało. Grożąc wywiezieniem go do lasu i pozbawieniem życia przy pomocy pokazanego wcześniej noża, kazał 16-latkowi przynieść z domu 50 zł i telefon komórkowy. Jednocześnie zakazał mu o zajściu komukolwiek powiedzieć choć słówko.
Na szczęście napadnięty powiedział w domu o zdarzeniu i już po zaledwie kilku godzinach od formalnego złożenia zawiadomienia podejrzewany o rozbój mężczyzna znalazł się w rękach policji. Był to 18-letni mieszkaniec Rogoźna.
Zaraz po zatrzymaniu napastnik trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut rozboju, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie do określonego zachowania.
Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
Za przestępstwo, którego się dopuścił kodeks karny przewiduje do 15 lat więzienia.

Podobne artykuły