Powiat obornicki z dofinansowaniem do dróg oraz krztą polityki

Powiat obornicki z dofinansowaniem do dróg oraz krztą polityki

POWIAT OBORNIKI. Zbliża się jesień, ale i wybory parlamentarne. Ruszyły rozstrzygnięcia naborów wniosków o dofinasowanie przebudowy dróg ze wsparciem z rządowego programu Funduszu Dróg Lokalnych. Powiat obornicki zebrał łącznie niebagatelną sumkę dofinansowania wynoszącą 12.758 tysięcy złotych. W miniony wtorek ogłoszono formalnie listę inwestycji rekomendowanych do dofinansowania i realizacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
W gminie Ryczywół zostanie wyremontowany odcinek drogi powiatowej Karolewo-Tarnowo do DK nr 11, budowany wraz z gminą Ryczywół i odcinek drogi powiatowej Oborniki-Uścikowo do drogi wojewódzkiej nr 187, wespół z gminą Oborniki. Tę inwestycję, wspólną dla samorządów gminy Oborniki oraz powiatu obornickiego, oszacowano na ponad 3,5 miliona. Inwestycja jest częścią projektu budowy drogi Objezierze-Wymysłowo-Uścikowo, który będzie realizowany w następnych etapach. Obie inwestycje zostaną dofinansowane w 80 procentach. Drogi czekały na budowę od lat, a jedyną przeszkodą był zawsze wysoki koszt inwestycji. i wspominana droga, jak i ta z Bogdanowa, na niej się znalazła.
Gmina Rogoźno także otrzymała wsparcie na drogi ze wspomnianego Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o kwocie 2.619.297 z przeznaczeniem na przebudowę ulicy Długiej oraz Seminarialnej. Jak już informowaliśmy wcześniej, z dofinansowaniem do tych ulic były problemy, jednak burmistrz Roman Szuberski okazał się w swoich staraniach być konsekwentny. Złożył kolejny wniosek, a rozstrzygnięcie naboru do Funduszu Dróg Samorządowych okazało się być dla gminy szczęśliwe. Wartość projektu budowy wspomnianych ulic wynosi 5.328.595, a dofinansowanie to kwota 2.619.297, więc jest znaczące, choć nie szokuje. – Na tę inwestycję mieszkańcy miasta czekali długo. Cieszę się, że w końcu uda nam się zrealizować te oczekiwania – skomentował fakt przyznania dotacji burmistrz Roman Szuberski. Choć dofinansowanie przydziela agencja rządowa niezależna od parlamentu, Roman Szuberski pamiętał także o posłach wspierających gminę Rogoźno. Dziękując im słowami: Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą gminę tak, jak to robią posłowie Porzucek i Rutnicki.
Zbliżające się wybory parlamentarne kierują się, jak zawsze, swoimi prawami i coraz częściej posłowie, senatorzy oraz kandydaci na te stanowiska będą się fotografować na tle różnych inwestycji, nawet tych, które widzą po raz pierwszy. Nie to jednak jest ważne, ale fakt, że inwestycje powstają i pozostaną na długo po wyborach.

Podobne artykuły