W weekend prawo jazdy straciło dziesięć osób

W weekend prawo jazdy straciło dziesięć osób

POWIAT OBORNICKI. Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy. Tylko w miniony weekend policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali aż dziesięć praw jazdy. Wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość, że nadmierna prędkość może być przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o rozsądek za kierownicą!
Mimo licznych apeli o rozwagę na drodze nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W piątek o godzinie 13:20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę. Za kierownicą samochodu siedział mieszkaniec Ryczywołu, który gnał samochodem marki Range Rover z prędkością 104 km/h przez teren zabudowany w miejscowości Gościejewo, gdzie prędkość obowiązuje do 50 km/h.
Tego samego dnia niespełna 40 minut później również w miejscowości Gościejewo do kontroli drogowej zatrzymany został mieszkaniec powiatu poznańskiego. Według policyjnego miernika prędkości mężczyzna pędził samochodem osobowym marki Hyundai w obszarze zabudowanym z prędkością 115 km/h.
Również tego samego dnia stracił swoje prawo jazdy 59-letni mieszkaniec Piły, który jechał samochodem osobowym marki Skoda przez teren zabudowany w miejscowości Ludomy 106 km/h, gdzie prędkość obowiązuje do 50 km/h.
Następnego dnia tuż po godzinie 8:00 w miejscowości Międzylesie policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali 55-letniego mieszkańca Piły, który gnał samochodem toyota z prędkością 109 km/h, gdzie prędkość obowiązuje do 50 km/h.
W minioną niedzielę policjanci „uzbrojeni” w nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator patrolując drogi powiatu obornickiego zatrzymali aż 6 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy stwarzali realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pierwszym kierowcą, który stracił swoje prawo jazdy tego dnia okazał się 62-letni mieszkaniec Koszalina. Mężczyzna gnał samochodem marki Hyundai przez miejscowość Międzylesie z prędkością 103 km/h, gdzie prędkość w terenie zabudowanym wynosi do 50 km/h.
Drugim skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą, który gnał samochodem osobowym volkswagen z prędkością 109 km/h, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h również w miejscowości Międzylesie okazał się 49-letni mieszkaniec Poznania.
Kolejny kierujący, który stracił swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy okazał się 47-letni mieszkaniec Wronek. Kierujący pędził swoim samochodem osobowym marki Honda z prędkością 115 km/h w miejscowości Gościejewo gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h.
Niespełna 30 minut później również w Gościejewie policjanci obornickiej drogówki zatrzymali za przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości 44-letniego mieszkańca Czerwonaka, który gnał samochodem marki Volvo 120 km/h, gdzie prędkość obowiązuje do 50 km/h.
Następny pomiar prędkości nieoznakowanym radiowozem policjanci dokonali w miejscowości Ludomy, 34-letniemu kierującemu samochodem seat, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w miejscu gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h.
Ostatnim kierującym, który stracił swoje prawo jazdy okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Kierujący gnał samochodem marki BMW przez miejscowość Łukowo z prędkością 119 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.
Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Policjanci oprócz zatrzymania praw jazdy nałożyli na kierujących mandaty karne oraz przypisali po 10 punktów karnych.
Przecenianie własnych umiejętności, brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to jedne z przyczyn tragedii na drogach. Niestety każdego dnia na drogach w całym kraju dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Świadczy o tym choćby ciągle zapełniająca się mapa śmiertelnych wypadków drogowych. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Podobne artykuły