W wakacje na drogach zginęła jedna osoba

W wakacje na drogach zginęła jedna osoba

POWIAT OBORNICKI. Od lipca do sierpnia roku na drogach powiatu obornickiego doszło do 3 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 2 zostały ranne. Mundurowi zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących i obsługiwali 109 kolizji drogowych. Mimo licznych apeli o rozwagę na drodze nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podczas wakacji policjanci z obornickiej drogówki prowadzili wzmożone działania prewencyjno-represyjne. Wszystko po to, by osoby udające się na letni wypoczynek i wracające z urlopu bezpiecznie dotarły do celu. Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach i czy użytkownicy samochodów korzystają z pasów bezpieczeństwa. Szczególnie surowo traktowali osoby, które poruszały się pojazdami z nadmierną prędkością. Policjanci przypominali również kierowcom i pieszym podstawowe przepisy ruchu drogowego.
W lipcu odnotowano 2 wypadki drogowe, w których zginała 1 osoba a 1 została ranna. W tym okresie funkcjonariusze również interweniowali 63 razy w związku z kolizjami drogowymi. Z kolei w sierpniu doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Ponadto obornicka drogówka interweniowała w związku z 46 kolizjami drogowymi.
Podczas wakacji mundurowi zatrzymali także 14 nietrzeźwych kierujących i 7 kierowców po użyciu alkoholu. Ponadto ujawnili 134 wykroczeń popełnionych przez kierujących i pasażerów, którzy nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Ponadto zatrzymali 49 prawa jazdy, 137 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu oraz ujawnili 23 kierujących bez uprawnień do kierowania.
Przecenianie własnych umiejętności, brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to jedne z przyczyn tragedii na drogach. Niestety w lipcu na wakacyjnej mapie śmiertelnych wypadków została zaznaczona droga naszego powiatu w miejscowości Marlewo, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia 31- letniego rowerzysty przez kierującego samochodem marki Iveco.

Podobne artykuły