Inauguracja z otwarciem boiska

Inauguracja z otwarciem boiska

ROGOŹNO. Na placu Karola Marcinkowskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor Danuta Karolak, która powitała przybyłych gości, pracowników szkoły, uczniów oraz zgromadzonych na placu rodziców. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnili swoją obecnością m.in. burmistrz Roman Szuberski, przewodnicząca rady powiatu Renata Tomaszewska, poseł Jakub Rutnicki, wielokrotna medalistka igrzysk olimpijskich Izabela Dylewska oraz ks. kanonik Eugeniusz Śliwa.
Dyrektor przekazała informacje na temat zakończonej właśnie modernizacji boiska szkolnego przy ul. Małej Poznańskiej. Podziękowała wykonawcom, władzom naszego miasta oraz posłowi Rutnickiemu, który w szczególny sposób zaangażował się w ten właśnie projekt. Powitała nowych nauczycieli oraz przedstawiła organizację nowego roku szkolnego. Poprosiła również wszystkich zebranych, by minutą ciszy uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.
W części artystycznej, przygotowanej przez panie M. Ormańczyk, B. Gruszkę, P. Nowak – Łuczak oraz pana S. Stanickiego, uczniowie szkoły, słowami poetów przybliżyli nam piękno ziemi ojczystej i uświadomili, jak wielką miłością do Polski – swojej Ojczyzny musieli pałać Ci, którzy oddali dla niej życie. Wesołymi piosenkami powitali pierwszoklasistów i pozostałą brać szkolną. Przypomnieli również, jak ważny jest w życiu ruch i aktywność fizyczna. Wiele radości i pozytywnej energii na nowy rok szkolny dostarczył nam wesoły taniec Świetlików – uczennic z klasy drugiej oraz układ gimnastyczny dziewcząt z klasy szóstej a. Również słowa naszego hymnu szkolnego, odśpiewanego na zakończenie całej uroczystości zachęcały, by z wielkim zapałem i zaangażowaniem, w duchu fair play, wkroczyć w nowy rok szkolny.
Po części artystycznej, zaproszeni goście, w asyście dyrekcji szkoły oraz delegacji klas, przedstawicieli rady rodziców i nauczycieli, udali się do budynku szkoły przy ul. M. Poznańskiej, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanego boiska. Zaproszeni goście dokonali aktu przecięcia wstęgi, a ks. kanonik Eugeniusz Śliwa poświęcił udostępniony na nowo obiekt. Na płytę boiska wbiegły szkolne koszykarki, które zaprezentowały, przygotowany pod okiem nauczycieli w.f – u, układ taneczno – sportowy z elementami koszykarskiej rozgrzewki. Nie obyło się też bez pierwszych strzałów na bramkę w wykonaniu zaproszonych gości i uczniów naszej szkoły.

Podobne artykuły