Oborniki w programie Czyste Powietrze

GMINA OBORNIKI. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o staraniach burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego o przystąpienie do programu Czyste Powietrze.
W ubiegłym tygodniu jeden z czytelników zapytał naszą redakcję o to, czy Oborniki też będą uczestniczyły w takim programie.
Działa on w Obornikach już od dwóch miesięcy i ma doskonały odbiór.
Informowaliśmy o tym, gdy burmistrz Tomasz Szrama podjął współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Burmistrz wyznaczył urzędniczkę z wydziału ochrony środowiska urzędu miejskiego, która do godziny 18:00 przyjmuje wnioski o uczestnictwo w tym programie. Anna Eichler przyjmuje wnioski na wymianę pieców na nowoczesne, udziela informacji na temat zasad uzyskania dotacji na termomodernizację budynków. Pomaga wnioski wypełnić, poprawia ewentualne błędy i pośredniczy w przesłaniu wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu .
Jeżeli ktoś ma problem z dotarciem do magistratu może do pani Anny napisać na adres mailowy: anna.eichler@um.oborniki.pl lub do niej zadzwonić pod numer: (61)65 59 130
Przed wyborem nowego pieca warto zapytać o warunki Annę Eichler lub zapoznać się z wymaganymi warunkami technicznymi urządzenia.
Wykorzystując dokładną instrukcję, jaka jest w posiadaniu urzędu, można obliczyć dochody swoje i członków swojego gospodarstwa domowego konieczne do wypełnienia wniosku i warto po ten instrument sięgnąć, aby zrobić to poprawnie. Właśnie od średniego miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym zależy procent dotacji jaki można uzyskać na zakup pieca.
Będzie też potrzebna wstępna wycena prac własnych. Nie wszystko będzie przy wypełnianiu wniosku proste, choć na odpowiedniej stronie są kalkulatory pomocne we wszystkich kalkulacjach, zatem warto skontaktować się z Anną Eichler, by uzyskać wszelką konieczną pomoc.

Podobne artykuły