Żernicka doczekała się przebudowy

ROŻNOWO. Przebudowa ulicy Żernickiej to jedna z najstarszych, a nie zrealizowanych dotąd inwestycji gminnych. Przebudowę obiecywała jeszcze burmistrz Anna Rydzewska. Potem systematycznie upominała się o nią podczas pierwszej i nieco rzadziej podczas drugiej kadencji burmistrza Tomasza Szramy. Teraz jest trzecia kadencja, Anna Rydzewska już się nie upomina, a inwestycja weszła do realizacji.
Dlaczego tak długo to trwało? Zapewne dlatego, że ulica jest bardzo długa, więc kosztowna i raczej mało używana.
W gminie wyprzedziły ją inwestycje znacznie bardziej przydatne, z których oborniczanie korzystają częściej. Przyszedł jednak i czas na Żernicką, choć na razie jej pierwszy odcinek.
Burmistrz Tomasz Szrama zlecił wykonanie przebudowy ulicy Żernickiej w Rożnowie wraz z oświetleniem drogowym, ale tylko na odcinku ok 1,4 km z chodnikiem z betonowej kostki oraz oświetleniem. Burmistrz podpisał w związku z tym umowę z firmą Colas Polska z Palędzia. Asfaltowa jezdnia przebudowanej drogi będzie dość wąska, bo zaledwie szeroka na 5 m, do tego powstanie dwumetrowej szerokości chodnik. Budowa jej potrwa do końca bieżącego roku, a kosztować będzie ok 2.6 mln. zł.

Podobne artykuły