Ryczywół pozostawiony bez wsparcia z powiatu

RYCZYWÓŁ. Nie miała łatwej sytuacji radna powiatu i to w randze wiceprzewodniczącej rady, Anna Nowicka pytana o dalsze losy mostu na Flincie, który miał być remontowany wespół z gminą, ale remontu nie będzie, bo nie ma na to środków.
Tu warto przypomnieć, że były już dyrektor zarządu dróg powiatowych wystąpił do wojewody o środki zewnętrzne na remont mostu, ale tak nieudolnie, że wniosek przepadł z powodu braku dokumentacji i pozostał jedynie niesmak. Zabezpieczone przez władze powiatu pół miliona złotych na te inwestycję rozeszło się na inne cele, a gmina Ryczywół dostała przysłowiową figę z makiem.
Anna Nowicka tłumaczyła podczas sesji rady gminy: Zamiast mostu na Flincie został wykonany remont dachu na szkole w Kowanówku. Most będzie może za rok. Radna Barbara Boch przyznała: Szkoda, że te środki nie zostały spożytkowane na terenie naszej gminy.
Tomasz Kaczmarek dodał: Szkoda, że nawet najmniejsze pieniądze nie trafiły do gminy Ryczywół. Teraz nie wiadomo czy most będziecie robić, czy nie i czy mamy środki zabezpieczyć czy nie. Roman Trzęsimiech przypomniał: Władze powiaty w poprzedniej kadencji też tak postępowały. Powiat obiecywał, wycofywał się potem na ostatniej prostej i zostawiał gminę bez wsparcia. Źle traktował najmniejszą ze swych gmin. Trzeba z powiatem pertraktować zdecydowanie bardziej stanowczo.
Jedyna osobą, która broniła zarząd powiatu był wójt Henryk Szrama: Dachy na szkołach są też dla naszych uczniów, bo tam uczęszczają. Zgadza się, że o interes gminy trzeba dbać, ale o wspólne interesy także.

Podobne artykuły