Sklepikarze z Powstańców protestują

OBORNIKI. Burmistrz Tomasz Szrama zaproponował wprowadzenie na jednokierunkowej obecnie ulicy Powstańców Wielkopolskich ruch w obu kierunkach i to zaraz po przejęciu od powiatu tej ulicy na rzecz gminy. Ma w tym poparcie niemal całego miasta.
Zaprotestowali jednak handlowcy prowadzący przy tej ulicy swoje sklepy i sklepiki. Według nich likwidacja strefy ograniczonego parkowania na tym odcinku zmniejszy ich obroty.
Tomasz Szrama zapewnia, że: Może być nawet odwrotnie. Teraz kupujący musi zapłacić za postój i im dłużej kupuje tym więcej płaci, więc wybiera inne sklepy, gdzie parkuje za darmo. Każdy kto zechce zrobić zakupy w jednym ze sklepów przy Powstańców Wielkopolskich, może komfortowo i bezpłatnie zaparkować na parkingu gminnym przy tej samej ulicy, więc o jakiejkolwiek krzywdzie mowy być nie może.
W Obornikach są sklepy przed którymi nie ma parkingów i też sobie radzą. Skrzyżowanie Powstańców z ruchliwą drogą krajową jest jedynym bezkolizyjnym i gdy tylko uda się już pozbyć w centrum ruchu ciężarowego, ruch po tej ulicy w obie strony rozwiązałby problem korków na skrzyżowaniu krajówki z Lipową. Znaczna część pojazdów osobowych wybierze tę ulicę, by przedostać się ze wschodniej części Obornik do centrum.

Podobne artykuły