Na targ najlepiej autobusem

Na targ najlepiej autobusem

OBORNIKI. Wielkimi krokami zbliża się przebudowa obornickiego targowiska. Wśród ofert, które wpłynęły do magistratu, jedna jest szczególnie obiecująca. Oferowana kwota mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie, oferta ma jednak parę niedoprecyzowań, więc trwa jej weryfikacja. Na nasze pytanie czy zostanie przyjęta czy nie, burmistrz Piotr Woszczyk powiedział – jeszcze za wcześnie, by to jednoznacznie powiedzieć.
Jednocześnie przygotowano już miejsce zastępcze targowiska przy Obornickim Ośrodku Kultury. Powstanie tam 145 stanowisk o wymiarach 3 x 7,5 metra każde. Sprzedający na targu już głośno pytają, czy aby zostaną sprawiedliwie rozmieszczone. Takie też pytanie zadaliśmy Piotrowi Woszczykowi. – Co to znaczy sprawiedliwie? – Odpadł wiceburmistrz, a po chwili odparł: Sprawiedliwie będzie przyznanie każdemu sprzedającemu jednego stanowiska, a potem rozdzielenie ewentualnej rezerwy. Chcemy, aby najbliżej wejścia trafiły owoce i warzywa, zwłaszcza te ze znakiem bio, a dalej odzież i obuwie. Myślę, że tego też oczekują kupujący.
Dla tych ostatnich najważniejsze będzie dotarcie do zastępczego targowiska umieszczonego w zupełnie w innym miejscu i na skraju miasta. Będzie to ułatwiała komunikacja miejska. Z centrum w stronę targowiska pojadą autobusy linii 27; 24; 35, będzie też poranny kurs autobusu linii 34.
W czwartki zostanie uruchomiony specjalny autobus z oznakowaniem „T”, jeżdżący wahadłowo co pół godziny z dworca na targowisko i z powrotem. Z dworca autobusy „T” będą wyjeżdżać o godzinach kończących się na „0” i „30”, a z targowicka na dworzec o godzinach z końcówką „15” i „45”. Koszt biletu nie przekroczy dwóch złotych, a odpada problem z parkowaniem. Tu warto przypomnieć, że seniorzy pojada gratis. Jeżeli ktoś postanowi jechać jednak samochodem, parkingi będą przed ZUS i na łączce przy OOK. Tamtędy też będą wchodzić na targ kupujący, sprzedającym zostanie udostępniona brama na przeciwległym końcu terenu. – Nie będziemy przyspieszać przenosin targowiska, zrobimy to po podpisaniu z wykonawcą umowy i po przekazaniu mu placu – obiecał Piotr Woszczyk. Nasza gazeta będzie śledzić wszelkie informacje na temat targowiska, będącego dla oborniczan miejscem czwartkowych spotkań i na bieżąco informować po postępach i wszelkich zmianach.

Podobne artykuły