Zderzenie trzech aut w Kowanówku

Zderzenie trzech aut w Kowanówku

KOWANÓWKO. W poniedziałek około godz. 6:20 na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Kowanówku doszło do wypadku z udziałem trzech aut osobowych.
Jak wynika z ustaleń policji, przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności przez kierowcę samochodu osobowego marki Mercedes, który jadąc od strony Obornik uderzył w tył zwalniającego przed nim samochodu marki Opel. Uderzony z impetem Opel najechał na tył stojącego przed nim samochodu marki Audi. 
Jako pierwszy pomocy kierowcom udzielił jadący akurat do pracy funkcjonariusz obornickiej policji, Paweł Witzberg. Chwilę później na miejscu pojawili się wezwani przez niego policjanci z wydziału prewencji z Poznania. 
Nadjechało pogotowie, jedna osoba trafiła do szpitala. Jak relacjonował Paweł Witzberg: Osobom podróżującym w Oplu i Mercedesie nic się na szczęście nie stało. Ucierpiał jedynie kierowca Audi, z którym kontakt był bardzo trudny ze względu na obrażenia. Mężczyznę przewieziono dość szybko do szpitala.
Ruch na ruchliwej drodze krajowej odbywał się przez nieco ponad trzy godziny wahadłowo, co powodowało tworzenie się sporych korków.

Podobne artykuły