Rozdzielono ponad dwa miliony cele społeczne

OBORNIKI. Gmina przeznacza ponad 2,5 miliona złotych dla NGO, a z angielskiego Non – Governmental Organization, a po polsku pożytek publiczny i wszelaki wolontariat ludziom od ludzi. A to jeszcze nie wszystko. W 2018 roku przeznaczono dodatkowo 563 tysiące złotych na dotacje dla seniorskich klubów sportowych z regionu gminy Oborniki.
Organizacje pragnące uzyskać dofinansowanie swej działalności ubiegają się o nie w ramach konkursów, z których ostatni odbył się 10 kwietnia. Łącznie jednak na wsparcie stowarzyszeń i kubów w ramach pożytku publicznego gmina Oborniki przeznaczyła ponad dwa miliony złotych, a do tego ponad pół miliona na sport seniorski, co łącznie daje jeszcze bardziej niebagatelną kwotę 2 682 606 zł.
Kto dostanie w tym roku wsparcie finansowe i na co? Można sprawdzić na załączonej poniżej liście, ułożonej według wartości malejących.
Oferta łączna: spółdzielnia socjalna „Uciec Dysforii” oraz fundacja „Na Prostej Drodze” – 1 341 506 zł na opiekę nad chorym w domu w zakresie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w formie powierzenia.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Obornikach – 211 000 zł na prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci, o których mowa w przepisach o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w formie świetlic środowiskowych.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel” – 100 000 zł na wspieranie działalności zmierzającej do poprawy funkcjonowania w społeczności lokalnej osób dotkniętych utratą zdrowia – niepełnosprawnych.
Międzyzakładowy Klub Sportowy „Sparta” 47 700 zł – na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Piłki Ręcznej Sparta Oborniki – 47 000,00 zł – na szkolenie dzieci i młodzieży w dziedzinie: piłka ręczna.
Międzyzakładowy Klub Sportowy „Sparta” – 34 496 zł – na obsługę trenerską lub instruktorską zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w następujących dyscyplinach sportowych: piłka nożna, piłka ręczna, karate, tenis stołowy, pływanie i sporty motorowe.
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Piłki Ręcznej Sparta Oborniki -34 496 zł – na obsługę trenerską zajęć sportowych.
Klub Sportowy Orkan Objezierze – 30 000,00 zł – na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnej oraz organizowanie i udział w rozgrywkach, zawodach i imprezach sportowych.
Parafia rzymsko-katolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach – 25 000 zł – na dożywianie potrzebujących.
Klub Sportowy Orkan Objezierze – 24 640,00 zł – na obsługę trenerską lub instruktorską dla dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej.
Obornicki Klub Karate -17 000,00 zł – na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnej oraz udział w rozgrywkach. Organizowanie zawodów sportowych.
Międzyszkolny Klub Sportowy Tenisa Stołowego Warta Oborniki -14 000,00 zł – na obsługę trenerską i instruktorską zajęć dla dzieci i młodzieży klubie „Warta” Oborniki
Stowarzyszenie Amazonek im. św. Siostry Faustyny- 11 000,00 zł – na rehabilitację kobiet po zabiegu mastektomii.
Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot Gościejewo 52a – 10 000 zł na zapewnienie osobom bezdomnym schronienia, posiłku oraz niezbędnej odzieży w schronisku.
Obornicki Klub Karate – 9 856,00 zł – na obsługę trenerską lub instruktorską zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w następujących dyscyplinach sportowych: piłka nożna, piłka ręczna, karate, tenis stołowy, pływanie i sporty motorowe.
Obornicki Klub Karate Do Shotokan – 9 856,00 zł – na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w formie wsparcia lub powierzenia.
Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „Aplaga” – 9 500,00 zł – na „Noc świętojańską – Wianki 2018”
Międzyszkolny Klub Sportowy Tenisa Stołowego Warta Oborniki – 9 000,00 zł – na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnej oraz organizowanie i udział w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych w tenisie stołowym na szczeblu wojewódzkim i ponad wojewódzkim.
Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „Aplaga” – 7 700,00 zł – na obsługę Stanicy Wodnej w Obornikach w roku 2018.
Stowarzyszenie OTS „Motoklub Oborniki” Sekcja Kolarska – 6 000,00 zł – na Mistrzostwa Obornik w Jeździe Indywidualnej Na Czas zaliczane do Challengu Pucharu Polski w kolarstwie szosowym
K.S. Futsal Oborniki – 5 000 zł – na Szkolenie dzieci i młodzieży w futsalu.
Obornicki Klub Karate Do Shotokan 5000 zł na szkolenie dzieci i młodzież.
Uczniowsko- Parafialny Klub Sportowy przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP 5000 zł wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – ruch rzeźbi serce, umysł i ciało.
Fundacja „Ja nie mogę czekać” 5 000 zł na piknik rodzinny „Rewolucja Serc” II edycja.
K.S. Futsal Oborniki – 4 928 zł na obsługę trenerską lub instruktorską zajęć dla dzieci i młodzieży w futsalu.
Klub Sportowy „Rożnovia” Rożnowo – 4 928 zł – na obsługę trenerska zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w Klubie Sportowym Rożnovia Rożnowo w zakresie piłki nożnej.
Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa Oborniki – 4 500 zł – na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży oraz udział w rozgrywkach Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej.
Obornicki Klub Karate – 4000 zł – na udział w obozie sportowym.
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Piłki Ręcznej Sparta – 4000 zł – na obóz sportowy z elementami piłki ręcznej oraz profilaktyki dzieci Oborniki.
Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych ,,Ludzki Gest” im. Jana Pawła II – 4000 zł na promocję idei wolontariatu, również z elementami profilaktyki, w tym szkolenia – wykłady, warsztaty dla wolontariuszy.
Parafia rzymsko-katolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach – 4 000 zł – na Turniej o Puchar „Wielkiej Dziury”
Klub Sportowy „Rożnovia” Rożnowo – 4000 zł – ma rozwój fizyczny i społeczny dzieci i młodzieży, poprzez zainteresowanie piłką nożną.
Stowarzyszenie OTS „Motoklub Oborniki” – 4 000 zł na Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej Motocross.
Olimpiady Specjalne Polska – 4000 zł – na organizację zajęć sportowo – rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych oraz udział w zawodach.
Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach – 4000 zł na udział w Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży – Warszawa 2018.
Stowarzyszenie OTS „Motoklub Oborniki” – 3000 zł – na Mistrzostwa Polski i Puchar Burmistrza Międzyszkolny Klub Sportowy Tenisa Stołowego Warta Oborniki – 3 000,00 zł – na organizację obozu sportowo – rekreacyjnego tenisa stołowego z uwzględnieniem dzieci ze środowisk o niskim statusie materialnym Obornik w Motocrossie.
Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „Aplaga”- 3 000 zł – „Biesiada wikingów” rozpoczęcie sezonu wodniackiego 2018 r. VII „Biesiada Rybna”.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Obornikach – 3 000 zł – na organizowanie wycieczek oraz wykładów propagujących i zapoznających uczestników z tematyką proekologiczną.
Uniwersytet Trzeciego Wieku – 2 700 zł – na upowszechnianie turystyki wśród seniorów.
Obornickie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Krajoznawstwa Red Box – 2 688zł – na obsługę trenerską grupy dzieci z RED BOX Piłkarskiej Akademii Oborniki.
Stowarzyszenie OTS „Motoklub Oborniki” – 2 688 zł – na cykl zajęć z instruktorem sportu motorowego – motocross.
Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa Oborniki – 2 688 zł – na obsługę trenerską. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Rejon Oborniki – 2 500 zł na piknik dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz udział w konkursie piosenek Stare ale Jare.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel” – 2 000 zł – na wspieranie zadań kulturalnych z profilaktyką w tle – Integracyjny Piknik Lotniczy.
Stowarzyszenie Chór Mieszany „Cantilena” – 2 000 zł – na „Patriotycznie, lirycznie i międzynarodowo” – cykl koncertów w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu – 2 000 zł – na Wędkarski Dzień Dziecka.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Obornikach -1 800 zł – na XVIII zlot Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Rożnowice 2018.
Stowarzyszenie OTS „Motoklub Oborniki” – 1 792 zł na cykl zajęć sportowych ogólnorozwojowych. Fundacja Lech Poznań Football Academy – 1 344 zł – na organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych z zakresie piłki nożnej.
Stowarzyszenie Kulturalne Brass Band Oborniki – 1 300 zł – na festiwal muzyki rozrywkowej wykonywanej na instrumentach dętych wraz z jego multimedialnym upowszechnieniem.
Fundacja Piotra Reissa -1 000 zł – na turniej piłki nożnej dla dzieci – Reiss Cup 2018.
Międzyszkolny Klub Sportowy Tenisa Stołowego Warta Oborniki – 1 000 zł – na organizację XXXII edycji Otwartych Turniejów Tenisa Stołowego dla Dzieci pod nazwą „ Szukamy talentów” o Puchar Burmistrza Obornik w 2018 oraz 1 000 zł na organizację „ XXII Memoriał Józefa Kołodziejczyka”. Obornicki Klub Karate Do Shotokan – 1 000 zł – na Turniej Mikołajkowy oraz -1 000 zł na Otwarte Mistrzostwa Karate -okręg wielkopolski.
Obornickie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Krajoznawstwa Red Box – 1 000 zł – na Dzień Dziecka oraz -1 000 zł – na szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży w ramach RED BOX. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel”- 1 000 zł – na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnej i udział w rozgrywkach.
Nadwarciańska Kolej Drezynowa -1 000 zł na Obornickie Katarzynki oraz -1000,00 zł na Kampanię edukacyjną „NKD – z nami polubisz kolej”.
Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu – 1 000 zł na przygotowanie brzegów żwirowni,  glinianek,  rzeki Warty i Wełny do wędkowania.
Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „Aplaga” – 1 000 zł – na Pory roku na Warcie. Rejsy przyrodniczo-ekologiczne
Stowarzyszenie „NW WŁÓCZYKIJE” – 800 zł na akcję „Aktywny senior to zdrowy senior”
Polski Związek Niewidomych – Okręg Wielkopolski – Koło Powiatowe w Obornikach z/s w Rogoźnie -800 zł na Spotkanie Andrzejkowo – Mikołajkowe.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Obornikach -800 zł na spotkanie świąteczne „Dzieci-Dzieciom”.
Stowarzyszenie pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej „Przyjaciel” – 600 zł – na podtrzymywanie tradycji narodowych i kultywowanie tradycji lokalnych – „Grudniowe święta – przez życie z tradycją”.
Stowarzyszenie Absolwentów Matura ’65 – 500 zł – na II Doroczny Spływ Kajakowy.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystki i Rekreacji Wodnej Warta – 500 zł – na projekt Poznaj Wielkopolskę z Kajaka – Śladami Powstania Wielkopolskiego.
Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „Aplaga” – 500  zł – na Wypoczywamy bezpiecznie nad wodą – Wakacje 2018.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Obornikach – 211 000 zł na prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci, o których mowa w przepisach o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w formie świetlic środowiskowych.
Z osobnej puli pieniądze otrzymały seniorskie kluby sportowe: MKS SPARTA Oborniki – 180.000 zł, SKF KPR SPARTA Oborniki II Liga Mężczyzn – 110.000 zł, SKF KPR SPARTA Oborniki II Liga Kobiet – 98.000 zł, K.S. FUTSAL Oborniki – 47.000 zł, Klub Sportowy Orkan Objezierze – 40.000 zł, Klub Sportowy Extreme Team – 5.000 zł, Klub Sportowy „Rożnovia” Rożnowo – 10.000 zł, Stowarzyszenie OTS „Motoklub Oborniki” – 9.000 zł, Międzyszkolny Klub Sportowy Tenisa Stołowego „WARTA” Oborniki – 7.000 zł, Obornicki Klub Karate – 18.000 zł, Obornicki Klub Karate DO SHOTOKAN – 18.000 zł, Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze – 5.000 zł, Obornickie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Krajoznawstwa RED BOX – 1.000 zł, Stowarzyszenie Towarzystwo Tenisa Ziemnego – 1.000 zł, Seniorski Klub Sportowy – 10.000 + 3.000 + 1.000 zł.

Podobne artykuły