Przetargi, przetargi a Azorek musi poczekać

OBORNIKI. Gmina ogłosiła przetarg na termomodernizację sali sportowej przy szkole podstawowej nr 2. Niebawem zostanie ogłoszony też przetarg na docieplenie budynku dawnych Konsumów, które są obecnie we władaniu gminy. Oba te przedsięwzięcia mają potężne dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Na panewce spalił dla odmiany drugi już przetarg na rozbudowę schroniska dla psów Azorek. Cena zwycięzcy przetargu znacznie przewyższała zabezpieczone na ten cel w gminnym budżecie środki finansowe. Burmistrz Piotr Woszczyk jest zdania, że połowa roku, to czas, gdy małe firmy mają już portfele pełne zamówień i więcej w przetargach nie startują, a wielkie firmy, którym na kolejnych zamówieniach nie szczególnie zależy, proponują wysokie stawki, licząc na łut szczęścia i determinację zamawiającego.
– My takiej determinacji nie mamy, bowiem nasze schronisko ma glejt ważności jeszcze do końca przyszłego roku, więc możemy ogłosić trzeci przetarg na przełomie roku 2017 i 2018, by uzyskać dobrą cenę – powiedział Piotr Woszczyk i trudno nie przyznać mu racji, skoro już wielokrotnie gmina Oborniki odwoływała niekorzystne przetargi i ogłaszała kolejne, zawsze na tym dobrze wychodząc.

Podobne artykuły