PKP z uporem: peron od strony Łukowa

PKP z uporem: peron od strony Łukowa

OBORNIKI. PKP chce budować peron na stacji Oborniki Miasti od strony Łukowa. Powodem takiej decyzji jest plan wybudowania w ciągu kilku lat nowego mostu kolejowego i dodatkowych torów.
Peron będzie wysoki na 70 cm, więc zeskakiwanie zeń na torowisko będzie trudne i niebezpieczne. Podróżnym PKP zaleci iść z pociągu do miasta wzdłuż peronu przesuniętego w kierunku ul. Kopernika do przejazdu kolejowego na Łukowskiej i tam tędy kierować się do miasta lub autobusu. Długa to droga a z bagażami dodatkowo uciążliwa.
Burmistrz nie godzi się na to. Zaproponował budowę podziemnego przejścia, które skróci przejście z peronu do miasta. Kolej nie ma na to jednak pieniędzy.
Gdy Tomasz Szrama zaproponował, że gmina wybuduje takie przejście pojawił się problem. Gmina musiała by sięgnąć po zewnętrzne środki wsparcia na ów tunel, jednak w zgodzie z obowiązującą w takich przypadkach ciągłością projektu, tunel należałby przez ileś lat do gminy. Kolej się na to jednak nie godzi, bo wszystko co znajduje się e na terenie kolejowym , musi należeć do kolei.
To powoduje impas a czas rozpoczęcia prac przy przebudowie linii kolejowej zbliża się szybkimi krokami.

Podobne artykuły