Remont dużego mostu odłożony

Remont dużego mostu odłożony

OBORNIKI. Po naszym artykule o zbiegu terminów zamknięcia linii kolejowej oraz mostu drogowego na Warcie zawrzało. Nie przeceniając w całej sprawie naszej roli, problemem zajął się osobiście burmistrz Tomasz Szrama i to sprawę w pewnym sensie rozwiązało.
Na początek Tomasz Szrama przedstawił problem dyrekcji PKP oraz zarządcy drogą krajową. Oba organy decyzyjne uważały, że jakoś to będzie. Innego zdania był burmistrz i wobec braku należytego dialogu udał się do stolicy, by przedstawić problem w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, a jeszcze dokładniej w departamencie transportu drogowego.
Tam wyjaśnił to, czego nie widać z odległej stolicy, a co dotknie oborniczan, gdy niemal jednocześnie zostanie zamknięty most i rozebrany tor kolejowy. Burmistrz został wysłuchany, a ministerialne czynniki obiecały problem rozwiązać. Gdy Tomasz Szrama zwrócił się po powrocie do dyrektora zarządu dróg krajowych, ten oświadczył, że remontu na razie nie będzie, a jak się „coś” stanie, to winien będzie burmistrz Obornik.
Na szczęście Tomasz Szrama jest dość odporny na wszelkie straszenie, więc jedynie zaproponował, by z mostem ruszyć, gdy kolej zakończy prace przy torowisku.
Na dziś dzień data remontu mostu nie jest znana, więc Obornikom nie grozi komunikacyjny armagedon, choć jest to problem jedynie odłożony w czasie.

Podobne artykuły