1,8 miliona wsparcia z Metropolii dla szpitala

1,8 miliona wsparcia z Metropolii dla szpitala

OBORNIKI, POZNAŃ. Metropolia Poznańska jest stowarzyszeniem zajmującym się wspieraniem idei samorządu terytorialnego oraz obroną wspólnych interesów członków stowarzyszenia, a w szczególności wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Metropolii Poznań oraz współpracy gmin i powiatów w tym zakresie. Powstało 16 marca 2015 roku, pełniąc funkcję Instytucji Pośredniczącej w zakresie realizacji Zintegrowanych Instytucji Terytorialnych (ZIT) w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania w ramach WRPO na lata 2014-2020.

Jakkolwiek tajemniczo to brzmi, chodzi o to, że włodarze kilkunastu gmin i powiatów we współpracy z władzami Poznania wspierają się wzajem, by poziom rozwoju podmiotów mniejszych i większych przebiegał możliwie równo, by każdy z członków stowarzyszenia miał szanse na pomoc tam, gdzie zabraknie mu środków, mimo dobrych pomysłów i ważnych potrzeb.

W ubiegłym tygodniu Metropolia Poznańska przekazała Obornikom 1,8 mln złotych z przeznaczaniem na potrzeby szpitala powiatowego.

To ogromna pomoc, a burmistrz Tomasz Szrama odbierając symbolicznie tę kwotę powiedział: Cieszę się, że decyzja o tym, iż gmina Oborniki została członkiem Metropolii Poznań, z którą podjęliśmy wspólnie z radnymi, przynosi wymierne efekty. Gdyby Oborniki nie były członkiem Metropolii, do szpitala żadne środki by nie trafiły.

Metropolia wsparła środkami na zakup sprzętu medycznego nie tylko Oborniki, ale też sześć innych szpitali.

Szpital w Puszczykowie otrzymał 3 mln zł, SPZOZ Szamotuły 1,8 mln zł, Szpital Powiatowy w Śremie, 1,8 mln zł, Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Ludwikowie 1,3 mln zł, a za ponad 3 mln zł zostaną zakupione środki ochrony osobistej i do dezynfekcji, które trafią przede wszystkim dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu i Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

W obornickiej lecznicy najważniejsze są obecnie rentgen, aparat do narkozy, czy specjalny laparoskop. Szpital by tego nie kupił, gdyby nie wsparcie z Metropolii.

Podobne artykuły