10-osobowy obornicki gang złodziei i paserów stanie przed sądem

OBORNIKI. W kwietniu trafił do sądu Rejonowego w Obornikach akt oskarżenia przeciwko gangowi złodziei i paserów. Akt oskarżenia należy do wyjątkowych, gdyż objął aż 10 osób. 

Zebrał ich wszystkich w minionym roku niejaki Paweł T., złodziej i recydywista po kilku wyrokach, dość dobrze znany policji. Do jego grupy trafili też inni recydywiści, a także młody narybek uczący się dopiero złodziejskiego fachu. Wielu z nich kradło co popadnie, często nawet rzeczy niezbyt wartościowe. Cały łup trafiał później do paserów, którzy starali się go upłynnić w różnych sposób. 

Gang był rozpracowywany przez policję przez niemal pół roku. Na koncie złodziei są kradzieże i włamania między innymi z Obornik, Świerkówek, Kiszewa a także Obrzycka. O wielu z nich pisaliśmy na naszych lamach. Wśród nich o włamaniu do biur Warbudu, skąd skradziono komputery, modemy i monitory. Okradali też samochody ale nie gardzili i ciągnikami. Z jednego z nich wymontowali całą deskę rozdzielczą. Pewnego razu ukradli nawet kutą bramę i furtkę ogrodową. Bardzo ostrożne szacunki wskazują na to, że okradane społeczeństwo straciło za ich sprawą ponad 80 000 złotych. Wreszcie policjanci ustalili listę złodziei oraz kryjówki paserów. Zacisnęli sieci i zgarnęli gang z wyjątkiem samego szefa. Ten już siedział w areszcie w Szamotułach w związku z inną sprawą. 

Złodzieje trafili do aresztu a meliny paserów dokładnie przeszukano. Dzięki tak sprawnej akcji oborniccy policjanci odzyskali połowę skradzionych przedmiotów. W sądzie ruszył ich proces, a my poinformujemy o jego wyniku. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.