TO= Ziemia Obornicka - Oborniki, Rogoźno, Ryczywół, Połajewo
Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru , datowanego na roku. Pozostałe numery w archiwum.
Parkowski bal z flirtującym senatorem
PARKOWO. W minioną sobotę w Zespole Szkół odbyła się największy, tradycyjny bal osób niepełnosprawnych w powiecie obornickim. W jego organizację angażuje się wiele stowarzyszeń, organizacji, samorządów, polityków i olimpijczyków. W tym roku ilość i jakość gości była imponująca. 
OBORNIKI TV
Migawki z tradycyjnego rajdu do Radzimia w maju 2016 roku.
NR - TEMATY KULTURALNE
◊ Konkurs Piosenki
◊ Parkowski bal z flirtującym senatorem
◊ Dudki zagrały po raz dwunasty
◊ Naśladowcy Nowaka
◊ Kolędowanie
◊ Akcja w Ludomach
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Tegoroczne nocne zwiedzanie ciekawych obiektów gminy Oborniki okazało się tak wielkim sukcesem, że przerosło on nawet oczekiwania organizatorów. Parę godzin po ogłoszeniu przez OOK zapisów na nocne zwiedzanie, skończyły się w autobusach wolne miejsca. Zawiedzionych nie brakowało, a wiele osób postanowiło ruszyć za autobusami własnym sumptem. Trzy wyznaczone do zwiedzania, choć utajnione do ostatniej chwili, obiekty czekały już na swych gości. Pałac w Rudkach cieszył się szczególnym powodzeniem ze względu na to, że takim stanie jak obecnie już nie uda się go w przyszłości zobaczyć. Pałac niebawem przemieni się w hotel ze wspaniałym SPA, które znajdzie się w specjalnie dobudowanym w tym celu pawilonie.
◊  W trakcie zwiedzanie pałacu przewodnik opowiedział o planowanej inwestycji oraz o historii budynku. Otworzył jedne z drzwi, a zgromadzonym ukazał się niecodzienny widok. Dwóch młodych mężczyzn we frakach wiodło tak ostry spór, że nagle obaj sięgnęli po takie argumenty jak szpady i doszło do pojedynku. Był on przez swą dynamikę i układ choreograficzny bardzo widowiskowy, a odtwórcami ról szermierzy okazali się niezrównani w swoim kunszcie władania biała bronią Marek Helman i Maciej Kwiek. Gdy skończyło się zwiedzanie rezydencji gości poczęstowano staropolskim bigosem myśliwskim, który jadano w tym miejscu przed niemalże wiekiem.
◊  Równie ciekawie było w maniewskim kościele. Tam w rolę cicerone wcieliła się dyrektor miejscowej szkoły Danuta Jagodzińska. Opowiedziała historię wsi oraz samego kościoła, a obie są bardzo interesujące. Goście mogli obejrzeć pamiątki z dawnych czasów i dotrzeć do niemal wszystkich zakamarków kościoła. Maniewiacy poczęstowali swych gości staropolskimi podpłomykami.
◊  Trzecim miejscem wartym zwiedzania była obornicka oczyszczalnia ścieków. Tam ze zrozumiałych powodów nie częstowano gości niczym, za to kierująca obiektem dr Barbara Ciesielska bardzo szczegółowo opowiedziała o procesie doprowadzania ścieków do takiego stanu czystości, żeby mogły trafić do rzeki. Przybyli mogli poznać procesy technologiczne, obejrzeć obiekty związane z tymi procesami od miejsca przyjęcia ścieków do poletek, na których lądują osady, po oddzieleniu ich od nieczystości. Goście oczyszczalni dowiedzieli się, że rezerwa obiektu wynosi jeszcze jedną trzecią jej całkowitej mocy, więc gmina może się spokojnie rozwijać. oraz tego, że po ściekach nie zostaje w Obornikach nic. Woda wraca do natury, tak jak osady zamienione w biohumus i wysyłane gratis rolnikom. Na koniec wszystkie grupy trafiły do parku przy OOK, gdzie na gości czekało „coś” na ciepło i odpoczynek po pełnej wrażeń wycieczce.
Google
Kontakt z redakcją

praca
Firma ANWIL TRANSPORT z Maniewa zatrudni absolwenta po szkole mechanicznej do przyuczenia w zawodzie mechanik, elektromechanik samochodów ciężarowych.
Tel. 61 29 73 960
Firma z ROŻNOWA wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku rozszerza swoją działalność. Szukamy osób kreatywnych nie bojących się wyzwań. Praca dodatkowa lub na stałe. Bez bariery wiekowej i wykształcenia. Pomagamy na starcie, organizujemy bezpłatne szkolenia.
Zadzwoń 518 381 356.
Firma transportowa zatrudni na stanowisko: DYSPOZYTOR DS.TRANSPORTU. Wymagania: znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym, mile widziana znajomość języka francuskiego. Możliwość przyuczenia. Lokalizacja: Gorzewo k/Ryczywołu.
602 227 398
Kierowca kat. B SZUKA PRACY na busach towarowych do 3,5t, na terenie kraju.
tel. 722 365 731

nieruchomości
ATRAKCYJNA DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ
Suchy Las (ul. Borówkowa)
Powierzchnia: 770 m
Kontakt (bez pośrednika):
697 574 166
Działka objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz usługową.
Sprzedam działkę Chrustowo Sławienko o pow. 0,6545 ha z możliwością podziału
tel. 61 29 65 892
Sprzedam lub wydzierżawię sklep wolnostojący Rogoźno Os. Przemysława 33 m, woda, prąd, siła
tel. 661 633 972
Posiadam do wynajęcia powierzchnie reklamowe w samym centrum Obornik
tel. 609 964 443

terapia
Dobry Start
Terapia Pedagogiczna
- terapia specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksja, dyskalkulia, dysortografia, dysgrafia)
- diagnoza przedszkolna, diagnoza gotowości szkolnej
- nadrabianie zaległości edukacyjnych spowodowanych absensją dziecka
- zajęcia ogólnorozwojowe przygotowujące dziecko do rozpoczęcia szkoły, przedszkola
- konsultacje
tel. 782 316 442 mail
strona internetowa

usługi
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987
Sprzedaż drewna opałowego - odpady poprodukcyjne, pakowane w workach ( big-bag) 1mp. w cenie 80 zł. PROMOCJA! do końca sierpnia 2016 przy zakupie 3 worków - 4 worek GRATIS! Na terenie Obornik dowóz bezpłatny.
693 353 925
w godz. 7.00 - 15.00

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Nowy punkt
pobrań krwi
Obrzycka 85A Oborniki
czynny pn. - pt.
7.15 - 10.00
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2016. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.