◊ Turniej szachowy
◊ Majowy spływ
◊ Jeździsz, płacisz
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  W sobotnie popołudnie piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się ze swoją imienniczką z Szamotuł. Mecz w I połowie nie był zbyt porywającym widowiskiem. Gospodarze od początku nastawili się na grę z kontry, a podopiecznym trenera Mariusza Drewicza z trudem przychodziło konstruowanie akcji ofensywnych. W tej części gry zawodnicy z Szamotuł mieli jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki. Maciejewski wybijając piłkę z własnego pola karnego trafił w zawodnika gospodarzy i ten niespodziewanie znalazł się w sytuacji sam na sam z Wosickim. Bramkarz oborniczan nie dał się jednak pokonać. Do końca pierwszej połowy sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, oborniczanie próbowali atakować skrzydłami, jednak w ich akcjach brakowało skuteczności w ich wykończeniu.
◊  Drugie 45 minut meczu odważniej rozpoczęli Spartanie z Obornik. W 50 minucie Michałowski zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów, a piłkę lecącą w samo okienko bramki z trudem wybił bramkarz z Szamotuł. Z każdą kolejną minutą zawodnicy z Obornik przejmowali inicjatywę na boisku, z której niestety nic nie wynikało. Akcję podopiecznych Mariusza Drewicza kończyły się na wysokości pola karnego. W meczu tym ewidentnie brakowało jednego z dwóch napastników, którzy nie mogli zagrać w tym spotkaniu. Najdogodniejszą sytuacją w 75 minucie meczu zmarnował Jankowski, który po stałym fragmencie gry uderzył z pierwszej piłki w kierunku bramki, jednak i tym razem górą był bramkarz gospodarzy. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Najpierw Bartosz Bejma w 77 minucie otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, a po chwili zawodnik z Szamotuł po faulu na Bukowskim również opuścił boisko po otrzymaniu drugiego żółtego kartonika. Tuż przed zakończeniem spotkania gospodarze mogli zdobyć zwycięską bramkę. Po kontrze z prawej strony boiska piłkę zagrywaną do napastnika Szamotulan bardzo sprytnie przeciął Wosicki, uprzedzając szarżującego zawodnika gospodarzy. Tak więc mecz pomiędzy obu Spartami zakończył się wynikiem bezbramkowym, który na pewno nie ucieszył żadnej z drużyn.
sukienki Image Banner 300 x 200
◊  Przez dwa wrześniowe dni ponad 1500 zawodników z 25 krajów rywalizowało w Berlinie rywalizowało ze sobą podczas jednego z największych w Europie turnieju karate WKF Banzai Cup. W śród nich był także reprezentant Obornickiego Klubu Karate pan Paweł Przewoźny, który wywalczył tam w konkurencji kumite III miejsce w kategorii 35-40 lat. Na drodze do złotego medalu stanął Pawłowi reprezentant gospodarzy, będący aktualnym mistrz świata karate wkf w tej właśnie kategorii.
20140929 300x250 Image Banner 300 x 250
◊  W sobotę do gminy Oborniki dotarł bieg Freedom Charity Run 2014. Biegacze pokonują w nim trasę Gdańsk - Berlin o długości 602 kilometrów. W niedzielny poranek wyruszyli do Poznania, a w sobotnie popołudnie zostali poprowadzeni z Ryczywołu do Obornik. Biegaczy prowadził Krzysztof Nowacki w towarzystwie m.in. Iwony Chmielarczyk, Zenona Talara, Marka Talara, oraz kilku biegaczy z Monaru. Po udanej realizacji biegu Lions Charity Run ze Szczecina do Hamburga (423 km) w 2013 r. (www.lions-charity-run.com) miłośnicy biegania ponad granicami z klubów Lions i Rotary, zajmujących się na co dzień działalnością charytatywną organizują kolejny bieg. Wspólny przebycie trasy z Gdańska do Berlina ma przypomnieć o tym historycznym wydarzeniu i przełomie politycznym związanym z upadkiem komunizmu w 1989 r.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w sierpniu:

kriodawstwo
5 października w Domu Kultury w Ryczywole przy ulicy Nowej 1 odbędzie się akcja krwiodawstwa. Wszystkich, którzy mogą się przyłączyć
serdecznie zapraszamy
w godz. 9-14.

praca
Zatrudnię kierowcę kat. C+Ez doświadczeniemna trasy krajowe.Umowa o pracę - pełen etat
505-101-469
lub 507-949-292
Zatrudnię kierowcę samochodu ciężarowego na trasy krajowe - Polska.Wymagane prawo jazdy kat. C+E oraz doświadczenie. Praca w systemietygodniowym.
605-99-00-99
lub 663-71-71-71
Firma transportowa z Ryczywolu zatrudni kierowcę kat. C+E z aktualnymi uprawnieniamiw transporcie mięzynarodowym PL-GB-PL.
603 535 782
POMAX WÓZKI WIDŁOWE Uścikowo 21c, 64-600 Oborniki zatrudni:mechanika, elektromechanika
tel. 508 123 237 e-mail
Przyjmę kobiety na stanowisko: Operator maszyny CNC
602 304 590
WORK SERVICE S.A zatrudni: pracowników do sortowania odzieży w Gądkach k. Poznania. Zapewniamy transport do miejsca pracy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: