Po pijanemu w drzewo

Po pijanemu w drzewo

MANIEWO. W piątek około godziny 6:25 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowością Świerkówki a Maniewem doszło do zdarzenia drogowego.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 24-letni mieszkaniec gminy Ryczywół kierował samochodem marki Volvo mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nie zachował należytej ostrożności, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo – informują policjanci z Obornik.
Kierowca samochodu trafił do szpitala. Bez wątpienia odpowie za jazdę po pijanemu. Nie może też liczyć na odszkodowania za rozbity pojazd. Policjanci dodają: Sam wyeliminował się z ruchu. Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego, ale też innych użytkowników dróg.
Pisząc niemal co tydzień o zatrzymanych pijanych kierowcach, aż trudno się oprzeć refleksji, że jadąc prawidłowo drogą trzeba mieć świadomość, że przed nami, za nami lub gdzieś z boku prowadzi auto pijany kierowca, który może zniszczyć nam życie.

Podobne artykuły