Spotkanie kolędników i dudziarzy

Spotkanie kolędników i dudziarzy

POŁAJEWO. W trzeci weekend stycznia już po raz dwudziesty odbyły się w Połajewie Międzynarodowe Spotkania Kolędników – Dudziarzy „Do szopy, hej pasterze!”.
Na ziemię połajewską przybyły zespoły kolędnicze polskie i zagraniczne, kapele dudziarskie z Wielkopolski, Podhala, Włoch, Bułgarii, Słowacji oraz Szkocji.
W drodze do Połajewa część z nich odwiedziła Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, by dać tam koncert przed chorymi. Wieczorem wszyscy dotarli do Połajewa, aby wziąć udział w biesiadzie „ Z dudami w świat”, zorganizowanej w Gorzelni 505.
Następnego dnia goście uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, pasterskiej w kościele parafialnym, celebrowanej przez księdza biskupa Grzegorza Balcerka. Po mszy wszyscy spotkali się pod połajewskim tryptykiem „Pokłon pasterzy”, przedstawiającym jedną z najstarszych scen Bożego Narodzenia. Pozostała część spotkania odbyła się w połajewskim ośrodku kultury, gdzie zespoły wystąpiły z koncertem, chętnie oklaskiwani przez zgromadzonych na dorocznym święcie kolęd i dudziarzy.

Podobne artykuły