Kolejny finał w Kowanówku

Kolejny finał w Kowanówku

KOWANÓWKO. Od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęło już nieco czasu, jednak nie można pominąć działania poszczególnych sztabów, a takim był bez wątpienia działający konsekwentnie od 14 już lat sztab w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku.
Ośmioro uczniów, dwoje absolwentów i czworo nauczycieli tej szkoły wraz z koordynatorem Maciejem Pawlakiem zagrali w XXVIII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia od rana uczniowie szkoły w roli wolontariuszy chodzili wraz z opiekunami po Kowanówku oraz Kowanowie i zbierali dobrowolne datki od napotkanych ludzi. Cała ta zbiórka przebiegła bardzo sprawnie, a darczyńcy byli bardzo hojni. Ostatecznie dzięki wysiłkowi zbierających i przede wszystkim hojnym ofiarodawcom na terenie Kowanówka i Kowanowa udało się im zebrać rekordowe 4262 zł 95 gr.
Wcześniej, w ramach akcji „Barek WOŚP”, na terenie Zespołu Szkół w Kowanówku zebrali 1244 i 21 gr. Ponadto jeden z uczniów szkoły, nauczany indywidualnie, przekazał na rzecz orkiestry zbierane przez rok monety o wartości 128 zł. W sumie w tym roku, ze wszystkich tu wymienionych trzech źródeł, zebrano aż 5635 zł 16 gr, a do tego 3 euro, 1 funta i 1 forinta. – Nigdy wcześniej nie zebraliśmy takiej sumy. Warto wspomnieć, że w trakcie naszej czternastoletniej współpracy z WOŚP, wolontariusze z Zespołu Szkół w Kowanówku zebrali dotychczas aż 26067 zł 02 gr i 3 euro. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję: mieszkańcom Kowanówka, rodzicom, uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Kowanówku, którzy uczestniczyli w XXVIII finale WOŚP. Cieszymy się, że do akcji przystąpili bezinteresownie i byli bardzo hojni. Wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz wysiłek bardzo dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku – powiedział w imieniu wolontariuszy Maciej Pawlak.

Podobne artykuły