Niebawem ruszy przebudowa Szkolnej

OBORNIKI. Jeszcze w tym roku zostanie przebudowana ulica Szkolna i część ulicy Chłopskiej. Aktualnie trawa przygotowanie procedury przetargowej.
– Liczymy na to, że droga będzie gotowa w trzecim lub czwartym kwartale tego roku – zapewnia kierownik wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Obornikach.
Tomasz Szrama dodaje: To duża inwestycja, która poważnie zmieni fatalną komunikację w tym rejonie miasta, a trzeba pamiętać, że kłopoty z przejazdem, przejściem i parkowaniem doskwierają zarówno mieszkańcom ulicy Szkolnej, osobom korzystającym z targowiska, przewoźnikom realizującym dowozy szkolne, jak również nauczycielom i rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.
W ramach planowanych prac powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa i to już od skrzyżowania z ulicą Łazienkową, wyremontowane zostaną chodniki, a przed szkołą powstanie tak potrzebna zatoka autobusowa i przebudowane będą miejsca parkingowe. Ustawione zostanie nowe oświetlenie, które obejmie również lampy parkowe na terenie Skweru Żołnierzy Wyklętych (znajdującego się przed szkołą). Wszystkie te zmiany pozwolą na utrzymanie bezpiecznego ruchu dwukierunkowego aż do samej szkoły.
To jednak nie jedyne zmiany w tym obszarze. Podczas realizacji inwestycji powstanie bowiem około 35 nowych miejsc parkingowych. Zostaną utworzone po podcięciu i zabezpieczeniu istniejącej tam po lewej stronie drogi skarpy. Będzie to udogodnienie zwłaszcza dla klientów czwartkowego targu.
Przebudowa komunikacji i systemu parkowania powinna uradować też rodziców uczniów „dwójki” Każdy, kto choć raz przejeżdżał ulicą Szkolną, w okolicach końca lekcji wie, jakie to wyzwanie. Trzeba mieć oczy w koło głowy, a i tak nierzadko uczniowie potrafią wybiec z zaparkowanego na ulicy autobusu.

Podobne artykuły