Antena może stać się problemem

OBORNIKI. Działka na terenie firmy Avermann przy ulicach Kowanowska i Betoniarska kusi developerów. Jeden z nich ma zamiar wybudować tam budynki wielorodzinne z usługami. Lokalni mieszkańcy nie protestują, urbaniści sugerują połączenie część przemysłowej z mieszkaniową.
Pewną przeszkodą w realizacji zamiaru jest fakt, iż w pobliżu tego miejsca operator telekomunikacyjny jednej z sieci komórkowych od lat planuje wybudować wysoki maszt z przekaźnikiem. Ucieszyłby on mieszańców Kowanówka oraz części Rożnowa i Obornik, bowiem wzmocniłby słaby sygnał sieci komórkowej.
Mniej cieszy to mieszkańców okolicznych budynków, którzy takiego masztu nie chcą. Ich sprzeciw poparli radni, zmieniając plan miejscowy w taki sposób, aby antena tam nie stanęła. Na ustawienie wysokiej anteny nalega jednak operator, który skierował sprawę lokalizacji do sądu i od dłuższego czasu prowadzone jest w tej sprawie postępowanie. Gdyby wyrok był na korzyść operatora, ten zaraz ustawi antenę, a ta może stanowić problem dla przyszłych mieszkańców planowanych na terenie Avermann budynków. Na razie jest propozycja, by czekać na rozstrzygnięcie w tej kwestii sądu lub wojewody.

Podobne artykuły