Srebrna i złota karta seniora

OBORNIKI. Burmistrz Szrama od lat stara się wspierać najstarszych mieszkańców gminy Oborniki, a jego liczne inicjatywy tworzą coraz dłuższą listę. Wśród najnowszych planów burmistrza, po ustanowieniu przed laty Obornickiej Kary Seniora, jest jej kontynuacja w postaci Srebrnej i Złotej Karty Seniora.
Srebrna karta dla grupy 75+, a takich osób jest obecni w gminie aż 1799 osób, zagwarantuje im takie wsparcie jak: taksówka dowożąca gratis do lekarza i w inne miejsca w ważnych sprawach. Trwa już ustalanie dalszej listy potrzeb oraz programu i regulaminu.
Będzie też Złota Karta 90+, która dotyczy dziś 208 osób. Zapewni takie usługi opiekuńcze, jak strzyżenie czy układanie włosów, bezpłatne wsparcie wzroku i słuchu z dojazdem do domu, wypożyczenie niezbędnego sprzętu, usługi sprzątania, prasowania i prania, pomoc złotej rączki w prostych naprawach domowych, zapewnienie seniorowi akompaniatora potrafiącego mu zagrać, zabawić go śpiewem, opowieścią czy czytaniem książki. Taka osoba nie tylko poczyta, ale pokaże też fotografie, filmy lub będzie pośrednikiem z biblioteką.
Pomysł jest, chętni do realizacji już się zgłaszają, a na czele członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Burmistrz szuka też już zewnętrznego wsparcia dla finansowania swego projektu.

Podobne artykuły