Przysiadaki i cmentarzysko dla zwierząt

OBORNIKI. Wśród pomysłów, skarg i petycji, jakie wpływają do odpowiednich skrzynek zorganizowanych przez Obornicką Rade Seniorów są takie, które dotyczą ustawienia w kilku punktach miasta ławek- podpórek dla osób starszych lub niepełnosprawnych, zwanych też „przysiadakami”. Są one tańsze od ławek, zajmują mniej miejsca, można się na nich oprzeć, przysiąść, łatwo z nich wstać.
Innym pomysłem, jest utworzenie mini ogródka przy domu dziennego pobytu przy ulicy Jagiellońskiej.
Jeszcze innym jest potrzeba wyznaczenia miejsca na cmentarz dla zwierząt. Problem to poważny, bo nie każdy ma własny ogródek, a jak ma, to nie każdy chce w nim chować swego pupila.
Dla wielu osób miejsce pochówku psa, kota czy kanarka, które odeszły jest nie mniej ważne, jak miejsce pochówki osoby bliskiej.
Składający petycje do skrzynek poruszają też problem toalet. Wnioskują, by w każdym markecie toaleta była czynna. Przykładem mogą być zamknięte zaraz po otwarciu toalety w galerii handlowej Młyńska.
Toaleta na Rynku aż prosi o pilną kontrolę sanitarną, a nowa i nowoczesna toaleta przy parkingu na ulicy Powstańców woła dla odmiany o pomstę do nieba. Koczujące w niej co pewien czas lumpy, a może także niektórzy „porządni obywatele” zatykają muszlę częściami bielizny, czy innymi szmatami, wtedy wejść do wewnątrz mogą jedynie osoby o mocnych nerwach i braku powonienia.
Do skrzynek trafiły też skargi na linię 25 i propozycje ewentualnych zmian w funkcjonowaniu połączeń. Te natychmiast trafiły na biurko koordynującego komunikację gminną Piotra Woszczyka.

Podobne artykuły