Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych rusza ponownie niebawem

Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych rusza ponownie niebawem

OBORNIKI. Brak w Obornikach PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) okazał się problemem przejściowym, który na szczęście nie narobił oborniczanom większego kłopotu, bo trwał krótko, a i pora roku nie należy do tych, gdy robi się większe remonty i przydomowe porządki.
Jak już informowaliśmy, gdy związek międzygminny GOAP, organizujący PSZOK-i ogłosił przetarg na kontynuację składowiska w Obornikach, prowadzący Punkt Zbiorki spółka gminna Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (PGKiM) złożyła ofertę, dla dyrekcji GOAP nazbyt wysoką. Równie wysoka okazała się być kolejna oferta, ogłoszono więc trzeci przetarg. Tym razem obie strony znalazły cenę ich satysfakcjonującą i PGKiM będzie nadal prowadził na swoim terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Mieszkańcy miasta i gminy Oborniki będą zostawiać tam odpady problemowe, których nie wolno wrzucać do odpadów zmieszanych, czyli stare meble, sprzęt AGD, chemikalia, czy odpady poremontowe. Spółka otrzymała pozytywną opinię od władz Obornik, a trzeba tu wyraźnie podkreślić, że to Związek GOAP, a nie gmina jest organizatorem i podmiotem odpowiedzialnym za PSZOK.
Jak poinformował nas prezes Sławomir Haraj: Nowy punkt ruszy jeszcze w lutym. Zostanie zaopatrzony w kamery, bo taki jest wymóg, ponadto będzie dodatkowo zabezpieczony przeciwpożarowo.

Podobne artykuły